Aby se Kája jednou dokázal postavit na nohy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační program RehaKlim; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Šárka  Štětinová
Patron příběhu

Šárka Štětinová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kája je syn mých velmi dobrých přátel. Všichni bydlíme ve stejné obci, takže se pravidelně vídáme. Káju trápí dětská mozková obrna, která mu brání v pohybu. Neudrží hlavičku, má potíže s koordinací i rovnováhou. Kája by měl absolvovat rehabilitační pobyt v Klimkovicích, kde se zaměřují právě na potíže s pohybem. Káju by tam mohli rozpohybovat. Rehabilitační program ale stojí 34 080 korun, což si rodina nemůže dovolit. Proto zkoušíme své štěstí a prosíme o podporu prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 34,080 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Káji, který si svůj život musel vybojovat

Kája se narodil před 18 měsíci. Jeho příchod na svět ale provázela spousta komplikací, s jejichž následky se bude potýkat do konce života.

Lékaři nejprve soupeřili s pupeční šňůrou omotanou kolem Kájova krku. Poté mu několik minut masírovali srdíčko a snažili se ho rozdýchat. Kvůli těžkému nedostatku kyslíku byl dlouho v umělém spánku a já se modlila, aby to vůbec přežil. Kája naštěstí začal sám dýchat, krmit jsme ho ale museli sondou. Po měsíci a půl od porodu se však jeho stav zhoršil. Lékaři mu totiž v těle nechali kus intubační trubice, což jsme zjistili až poté, co ji Kája vyzvracel. O svůj život tak od začátku musel hodně bojovat.

Dnes má Kája diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu s postižením všech končetin. Vývojově je na úrovni šestiměsíčního dítěte. Zatím ještě neudrží hlavičku, ale moc se snaží. Neumí sedět, ale dokáže se otočit na bříško. Za to vděčíme pravidelnému cvičení doma i rehabilitačním centrům s úžasnými sestřičkami. Pravidelně s Kájou cvičíme podle Vojtovy metody a Bobath konceptu. Dojíždíme také na hipoterapie, na kterých Kája nejprve dost plakal. Teď už se ale nebojí a jízdu na koni si moc užívá. Trénuje na něm motoriku, stabilitu i rovnováhu.

Zanedlouho se s Kájou chystám poprvé do lázní. Bohužel, ne každý rehabilitační pobyt je hrazen pojišťovnou. Naše rodina ale žije jen z manželova příjmu, takže je pro nás dost těžké všechno ufinancovat. A výdaje za Kájovu léčbu a zdravotní pomůcky jsou obrovské. Na drahý rehabilitační program nám tak už nezbývají peníze. Podle lékařů však bez něj Kája nemá naději na to, že se jednou bude sám hýbat. A proto prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě