Aby se Kristýnce lépe dýchalo

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

odsávačku hlenu

Obrázek daru
Mgr. Lenka Kohoutková
Patron příběhu

Mgr. Lenka Kohoutková

krizová interventka, vedoucí poradenská pracovnice - Centrum provázení

Komentář patrona

Rodinu Kristýnky podporuji a provázím v rámci své práce (Centrum provázení Dětské kliniky ve fakultní nemocnici v Hradci Králové). Vím, jak náročné je pečovat o dítě s kombinovaným postižením v domácím prostředí, a proto si velmi vážím toho, jak pečlivě a poctivě k tomu rodina Kristýnky přistupuje. Kristýnka je dospívající slečna se závažným kombinovaným postižením (tělesným i mentálním). Je ležící, nemluví, není schopná se nijak dorozumět, neřekne si, co potřebuje. Je nutné ji krmit do PEGu, polohovat, rehabilitovat s ní a věnovat jí veškerou péči, protože sama nic nezvládá. Má tracheostomii, takže je nutné o ni pečovat, pravidelně odsávat. Maminka je s Kristýnkou doma, vzorně se o ni stará, navíc je skvělá máma i pro své dva syny. Tatínek chodí do práce a ve volném čase pomáhá s péčí o Kristýnku. Kristýnka teď nutně potřebuje odsávačku k nezbytnému odsávání hlenu z dýchacích cest.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,819 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Kristýnka a její příběh, který pro ni přichystal osud

Jmenuji se Kristýnka a je mi 11 let. Bydlím s rodiči a 2 sourozenci. Narodila jsem se zdravá, ale v 6. měsíci jsem začala mít potíže. Objevily se křeče, které způsobila epilepsie. Mamka říká, že mám Westův sydrom, a to je prý hodně špatné. Hodně nemilou věcí je to, že můžu jenom ležet. Ono to ležení přestane po nějakém čase bavit i sebevětšího lenocha. Bohužel se s tím nedá nic dělat.

I přes velkou péči pánů doktorů i rodičů se mi nedaří se z toho dostat. Bylo by fajn, kdybych byla alespoň ve stabilizovaném stavu, ale to je zatím jenom sen. A čím jsem starší, tím horší to je. Když už by se totiž mohlo zdát, že se v něčem zlepšuji, přijde epileptický záchvat a jsem tam, kde jsem byla před tím. Prošla jsem si také opakovaným zápalem plic, což bylo celkem vyčerpávající. Trpím alergií na prach a pyly a vůbec jsem náchylná k různým nemocem.

Mamka si teď pro mě přeje odsávačku hlenu. Zní to hrozně, já vím, ale bez ní se mi špatně dýchá. Vysmrkat se sama nedokážu. Taková věc ale stojí spoustu peněz a mamka s taťkou na to nemají. Pomůžete nám, prosím, s jejím pořízením?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě