Aby se Kryštůfek přiblížil svým vrstevníkům

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou tříkolku

Obrázek daru
Blanka  Švehlová
Patron příběhu

Blanka Švehlová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Do rodiny malého Kryštofa dojíždím již od léta roku 2016 jako poradkyně rané péče. Postupně jsme s Kryštofem a jeho rodinou řešili otázky zrakové stimulace, komunikace a celkové podpory psychomotorického vývoje. Kryštof je veselý a společenský kluk, který rád vymýšlí legraci a zapojuje se do společenského dění okolo sebe. Rodina po poslední návštěvě v lázních začala uvažovat o zakoupení speciální tříkolky (lopedu). Loped umožňuje Kryštofovi bezpečný sed s oporou a jištěním nohou na pedálech. Díky této pomůcce by Kryštof mohl přirozeně rozvíjet fyzickou zdatnost, koordinaci a zároveň byl aktivně začleněn mezi své vrstevníky ve volnočasových aktivitách a zážitcích. Kryštof se rád učí novým dovednostem, rád vypráví o tom, co zažil a co se naučil. Věřím, že obohacení o takovou novou aktivitu by pro Kryštofa i jeho rodiče bylo velice užitečné spojení důležité rehabilitace i radosti z pohybu. Za podporu velice děkuji!

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 7000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kryštůfka

Kryštof je neuvěřitelný optimista, málokdy má špatnou náladu. Má rád společnost a je velmi empatický, i když neumí mluvit, pořád by si o něčem povídal. Miluje auta, traktory a vše co má kola a jezdí, rád mi pomáhá s úklidem, i když to většinou končí ještě větším nepořádkem. Kryštof má Wolfhirschhorn syndrom. Chybí mu kousek chromozomu. Je mu pět let, ale ještě stále neumí mluvit. Zvládne pár jednoduchých slov jako máma, táta, bába. Váží jen třináct kilo a měří sto centimetrů. Má hypotonii, to znamená, že napětí ve svalech je nižší, potřebuje pořád cvičit, má ochablé i svaly v obličeji, takže má problémy i s kousáním jídla, polykáním a právě i s řečí. Narodil se s pes equinovarem na pravé noze (koňská noha) musí nosit dlahy v botičkách, dříve musel v dlahách i spinkat. Má i oční vadu, tak nosí brýle. Podle psychologického vyšetření je na úrovni dvou a půl ročního dítěte. K tomuto syndromu se často váže i epilepsie, ale u Kryštůfka se naštěstí prozatím neobjevila. Dopoledne chodí do logopedické školky, ale moc kamarádů nemá, protože se s nimi nedomluví a pohybově jim nestačí.

Kryštof neujde moc velkou vzdálenost a sedět pořád v kočárku pro něj není dobré. Také musíme hodně cvičit, aby posiloval svaly, které má hypotonické. Každodenní cvičení zabere dost času. Při jízdě na lopedu by mohl cvičit správně, protože tato tříkolka dovede udržet nožky ve správné poloze, zároveň být venku a trávit čas jako jiné děti. I jako rodina bychom mohli trávit společný čas na projížďkách.

Na pořízení lopedu však z finančních důvodů nedosáhneme. Proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě