Aby se Kubík mohl po prázdninách vrátit do školky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy v mateřské škole a povinnou výbavu (holínky, bačkory, pláštěnka, hygienické potřeby apod.)

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Pavlíková
Patron příběhu

Mgr. Barbora Pavlíková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Do Kubíkovy rodiny docházím jako terénní sociální pracovnice v rámci projektu Podpora rodičovských kompetencí. Projekt je určen pro rodiny, které jsou dlouhodobě v evidenci OSPOD. V loňském roce se rodině podařilo se odstěhovat z ubytovny pro sociálně slabé do nájmu rodinného domu. Zde mají sice dostatek prostoru, dům však potřebuje rekonstrukci. Rodiče svými silami dům postupně zvelebují, jsou však limitováni financemi. Kubík je malý šikula, který je rád mezi dětmi a užívá si čas strávený ve školce. Jeho rodiče si však momentálně nemohou dovolit uhradit obědy a povinnou výbavu, kterou musí mít každé dítě. A protože už se nemají na koho jiného obrátit, prosí o pomoc vás.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Kubíka, který se těší do školky

Šestiletý Kubík chodí moc rád na školky. Letos to dokonce vypadá tak, že se k němu ve školce připojí i mladší bráška Honzík, a protože jsou kluci nerozlučnou dvojkou, oba se na to moc těší. Kubík je nesmírně kamarádský, má rád auta a stavebnice a nejraději by pořád vyrážel na výlety.

Kubík bydlí s 8 sourozenci a rodiči v rodinném domě, který postupně odkupují formou nájmu. Dům je starší a vyžaduje mnoho oprav, na které jde většina příjmů rodiny. Rodiče jsou schopni svým dětem zajistit základní potřeby, jakýkoli výdaj navíc už ale není v jejich finančních možnostech. Maminka je na rodičovské dovolené a tatínek pracuje, s 9 dětmi ale počítají každou korunu.

Aby mohl Kubík pokračovat v docházce do školky, a letos už jako předškolák, je potřeba mu uhradit školní obědy a potřebnou výbavu (holínky, bačkory, pláštěnka, hygienické potřeby apod.). A protože si takový výdaj rodiče nemohou dovolit, prosí o finanční příspěvek. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě