Aby se Lety spokojeně vyspala

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s úložným prostorem a vysouvací přistýlkou; zajišťuje MAXMAX.cz

Obrázek daru
Táňa Čmielová
Patron příběhu

Táňa Čmielová

sociální pracovnice Charity Jablunkov

Komentář patrona

Jako sociální pracovnice jsem na úseku sociální pomoci začala s babičkou Lety blíže spolupracovat na jaře 2019, kdy se u rodičů nezletilé vyhrotila situace natolik, že jmenovaná začala činit kroky ke svěření vnučky do své péče. Ve spolupráci s OSPOD jsem jí pomáhala s konkrétním návrhem na svěření nezletilé do pěstounské péče a následně také s návrhem na rozšíření práv pěstouna. Začala jsem se tedy blíže zajímat o osud děvčátka, kterému nebyla dána možnost vyrůstat se svými rodiči v běžném rodinném prostředí, a velmi jsem obdivovala její babičku, že ani na chvíli nezauvažovala o tom, že by se malé Leticie vzdala a po selhání svého syna (jako otce) jí nevzala do své péče. Sama si uvědomovala, že nebude vůbec jednoduché znovu pečovat o malé dítě, vzdát se svého pohodlí a převzít za vnučku velkou zodpovědnost. Přesto toto vše podstoupila a snaží se malé Lety nahradit jak mámu, tak tátu. Jako žena pracující na zkrácený úvazek (s ohledem na péči o vnučku) nemá nyní možnost ušetřit větší obnos finančních prostředků (i přes dávky pěstouna - má značné náklady na bydlení), i když se velmi snaží - spolupracuje s Charitou Jablunkov, kdy má možnost za pracovní aktivity pro Charitu získat např. hezké a levnější oblečení pro Lety, potravinové balíčky apod. Je vděčná za každou materiální i finanční pomoc. Vzhledem k tomu, že vidíme společně s pracovnicí OSPOD, jak babička péči o malou vnučku zvládá a snaží se jí zajistit hezké domácí prostředí, nabídli jsme jí možnost zkusit vybavit Letinčin pokojíček novou postelí právě přes Patrona dětí. Obě jsme přesvědčené o tom, že si to malá Lety (a nakonec i její babička) zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,499 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh Lety

Malá Lety je roztomilé, hravé a veselé děvčátko, které si rádo hraje. Má ráda děti a zvířata, přirozeně navazuje kontakt s ostatními dětmi a stále něco povídá. Leticie je v péči jak neurologické, tak endokrinologické ambulance. Od narození je u vnučky podezření na syndrom FAS - matka v průběhu těhotenství požívala alkohol a vnučka se narodila s 1,5 promile alkoholu v krvi. Lékaři nevylučují vliv tohoto syndromu na další vývoj dítěte. V současné době je vnučka zdravá, prodělala pouze běžné dětské nemoci a mám za to, že v mé péči prospívá a daří se jí dobře.

Vnučka také trpí často nočními můrami, kdy se v noci budí, pláče a vyžaduje mou přítomnost v její postýlce. Především pro její klidný spánek a pocit bezpečí by byla vhodná postel s výsuvnou přistýlkou a úložným prostorem. Vzhledem k tomu, že mám vnučku v péči a starám se o ni sama, finančně na tom nejsme úplně nejlépe. Proto se obracím na Patrona dětí a jeho dárce s prosbou o pomoc s pořízením nové postele.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě