Aby se Martínek s DMO dočkal svých prvních krůčků

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitační pobyt; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Jana  Matějčková
Patron příběhu

Jana Matějčková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Martínkovu rodinu znám už několik let. Bydlíme na stejném sídlišti a můj nejmladší syn je vrstevníkem Martínkovy sestřičky. Skamarádili jsme se tak díky našim dětem. Martínek je úžasný kluk, který se neohroženě pere s následky dětské mozkové obrny. S celého srdce bych mu proto přála, aby se díky dárcům Patrona dětí podařilo vybrat částku potřebnou na úhradu neurorehabilitací, které ho přibližují k samostatnějšímu životu v dospělosti.

Společně jsme vybrali
celou částku 63,319 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Martínka, který má i přes dětskou mozkovou obrnu naději, že se jednou postaví na vlastní nohy

Martínek to nemá v životě vůbec snadné. Ve svých osmi letech nesedí, neleze ani nechodí. Nedokáže se sám najíst ani napít, celý den potřebuje pomoc svých rodičů. Na vině je dětská mozková obrna, která do jeho života vstoupila v průběhu komplikovaného porodu.

Na Martínkovo tělo, které se odmítá hýbat tak, jak by si on sám přál, nejlépe fungují neurorehabilitační pobyty v Sanatoriích Klimkovice. Malý smíšek by je měl absolvovat minimálně čtyřikrát do roka, protože se ale jedná o záležitost, která není hrazena zdravotními pojišťovnami, nemohou mu ji rodiče tak často dopřát. Měsíc intenzivních neurorehabilitací totiž stojí 63 319 korun, a to je pro rodinu se dvěma dětmi příliš. Na jeden pobyt ročně našetřit dokáží, víc už ale není v jejich silách.

Při hledání možností, jak sehnat peníze na další neurorehabilitační pobyt, však maminka objevila Patrona dětí a po důkladné poradě s rodinou se rozhodla, že zkusí požádat o pomoc.

Každý váš příspěvek posune Martínka blíže k jeho prvním krůčkům. A to za to stojí, co říkáte?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě