Aby se Matyášek mohl jednou postavit na nohy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní měsíční rehabilitaci

Obrázek daru
Mgr. Hana Janurová
Patron příběhu

Mgr. Hana Janurová

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Matyášek je skoro tříletý veselý kluk, který se narodil ve 25. týdnu těhotenství. To se neobešlo bez obtíží a u Matyáška byla potvrzena dětské mozková obrna. Do jeho rodiny jezdím jako poradkyně rané péče od jeho narození, a tak mohu pozorovat Matyáškovy posuny, ale i věci, které se mu stále moc nedaří. Jednou z těchto oblastí, kde nedochází k výraznějším posunům, je pohyb a samotné držení těla. Matyášek si jen krátce sám udrží hlavičku, což ztěžuje všechny ostatní aktivity a činnosti, a má velmi omezený okruh poloh, ve kterých po celý den je. Nyní se rodina chystá na Neurorehabilitační pobyt v pražském Axonu, který je velice nákladný a rodina si jej nemůže dovolit. Po tomto intenzivním cvičení věříme, že bude mít Matyášek více zpevněné tělo, lépe udrží hlavičku a bude moci začít být i ve vertikalizačním stojanu a mít tak nový pohled na svět.

Společně jsme vybrali
celou částku 57,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Matyáška

Matýsek se narodil v šestém měsíci těhotenství. Porod proběhl dobře, avšak po týdnu od narození nám volali z nemocnice, že u Matyáška došlo k perforaci střev a musí být operován. Aby toho nebylo málo, oznámili nám, že došlo ke krvácení do mozku druhého stupně a k infekci. A k tomu všemu měl dvě tříselné kýly. Po třech měsících strávených v nemocnici jsme konečně mohli s Matyáškem domu. Byla jsem moc šťastná, že to Matýsek zvládnul, ale měsíce plynuly a začali jsme si pomalu všímat, že je Matýsek oproti svým vrstevníkům pozadu. Stále nedržel hlavičku a nepřetočil se na bok.

V jeho prvním roce nás tedy poslali k neurologovi, kde mu udělali vyšetření a oznámili nám, že má svalovou hypertonii, neboli DMO. Navíc trpí nedoslýchavostí, proto nosí naslouchátka.

Moc špatně jsme to nesli, ale stále věříme v lepší zítřky. Chtěli bychom mu dopřát intenzivnější rehabilitaci, kterou bohužel nehradí pojišťovna a je velice nákladná. Proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě