Aby se Miruška jednou dokázala sama hýbat

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální program REHA MOTION; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Daniela  Kroftová
Patron příběhu

Daniela Kroftová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Mirušku znám od jejího narození, od malička kamarádila s mojí starší dcerou. Miruška je po operaci nezhoubného nádoru, jehož léčba bohužel způsobila poškození mozkového kmene. Je ochrnutá na levou stranu těla a odkázána na pomoc rodičů. Rehabilitace by jí mohly dopomoci ke zlepšení jejího zdravotního stavu a dát jí i rodičům naději, že se jednou bude zase sama hýbat.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Mirušce bude za nedlouho devět let. Nechodí, nesedí a nosí plenky. Celý den tráví doma, kam za ní chodí jen paní učitelka a rehabilitační sestra. I když Miruška vypadá jako velký pohodář, v životě ji provází jedna rána za druhou.

V roce 2015 podstoupila první operaci nádoru na mozku. Protože však nádor nebylo možné vyjmout celý, byla Miruška poslána do protonového centra, kde se specializují na léčbu rakoviny. Byla jsem si jistá, že se uzdraví. Bohužel jsem se mýlila.

O půl roku později začala špatně chodit, zhoršila se hybnost její pravé i levé ruky. Ihned podstoupila řadu vyšetření, která ukázala, že má spálený skoro celý mozkový kmen, zřejmě vlivem ozařování. Dostala k užívání spoustu kortikoidů, kvůli kterým začala hodně přibírat. Stále to ale nebylo všechno. O dalšího půl roku později se totiž Miruška přestala hýbat úplně. Nedokáže ani mluvit, jíst a polykat. Z mojí holčičky se stal postupem času malý „ležák“.

Každý den však spolu cvičíme a snažíme se rozhýbat tělíčko, které se samo od sebe hýbat nechce. V Sanatoriích Klimkovice nyní otevřeli nový program intenzivní rehabilitace, který by Mirušce mohl hodně pomoci. Jedná se o individuální cvičení s terapeutem, které probíhá pětkrát týdně. Pojišťovny nám ale nic nepřispějí a v rodinném rozpočtu na to nemáme peníze. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě