Aby se mohl Míša v klidu posadit

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sedací ortézu

Obrázek daru
Jana Kadlecová
Patron příběhu

Jana Kadlecová

sociální pracovnice v Centrum pro náhradní rodinnou péči

Komentář patrona

Pracuji jako terénní sociální pracovnice v organizaci, která poskytuje služby náhradním rodinám. Míša má kombinované postižení a je zcela odkázán na péči další osoby, tu zajišťuje jeho babička, se kterou dlouhodobě spolupracuji. Míša byl svěřen do pěstounské péče babičky, protože Míšova matka by péči o něj zvládala jen velice obtížně. Rodina žádá o finanční dar na pořízení polohovací židle, která by Míšovi pomohla začlenit se do aktivit v rodině, mohl by se společně s dědou, babičkou a tetou Aničkou posadit ke stolu a trávit s nimi čas. Zároveň by to opět o něco usnadnilo Michálka nakrmit a zajistit jeho základní potřeby. Židličku měla rodina zapůjčenou a Míša moc pěkně reagoval, proto by si babička přála Míšovi židli pořídit.

Společně jsme vybrali
celou částku 26,889 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh Míši

Michálek se narodil s vrozeným hydrocefalem. Tato diagnóza způsobuje větší růst hlavy a neodtékání mozkomíšního moku, tudíž se musí do hlavy operovat hadička, kterou odtéká mozkomišní mok do bříška. Bohužel v případě Michálka se během jeho prvních dvou let přidaly další těžké diagnózy. Michálek má těžkou centrální hypotonii, která je projevem snížení funkce mozku a snížení svalového napětí, bez neustálého cvičení není schopen pohybu. Michálek kvůli hypotonii nezvládne přitáhnout sám nohy k bříšku, neumí dát narovnané nohy k sobě, a tak má nohy většinou pokrčené do abdukce. Dalším postižením je zraková vada. U Michálka znamená, že to, co vidí, mozek neumí zpracovat a dítě tím pádem neví, na co kouká. Kromě spousty dalších problémů ho trápí i epilepsie.

Michálek miluje společnost a taky rád sedí mezi námi na gauči. Bohužel kvůli skolióze nemůže sedět dlouho ve svém špatném sedu, a tak by nám pomohlo, kdyby mohl sedět v této kvalitní sedací ortéze. Taky se tato ortéza dá použít do invalidního vozíku nebo do kočáru na delší cesty. Tato pomůcka má velké využití a nám by moc pomohlo jí mít doma. Moc děkujeme všem dárcům za pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě