Aby se nemocnému Matouškovi doma lépe dýchalo

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čističku vzduchu a vodní vysavač v jednom; dar zajišťuje Promujdomov.cz

Obrázek daru
Bc. Jaroslava  Havlasová
Patron příběhu

Bc. Jaroslava Havlasová

učitelka v mateřské škole

Komentář patrona

Matoušek je veselý kluk. Má rád lidi kolem sebe, bez bázně a ostychu se zapojuje do rozhovoru s dětmi i dospělými a všechny kolem se snaží zapojit do svých her. Přesně takhle ho znám ze školky, kterou navštěvuje. Všechny jeho dny ale nejsou tak optimistické. Někdy bývá i smutný, unavený a bez nálady. Má totiž potíže s atopickým ekzémem, se kterým se dlouhodobě léčí. Tyto problémy jsou patrné už na první pohled – Matoušek je velice drobný, na svůj věk malý a pokožku celého těla má světlou a nemocnou. Ve školce se snažíme uspokojit všechny jeho potřeby – má individuální jídelníček, reagujeme na jeho potřebu odpočinku apod. Vím, že je Matouškova maminka sama na 4 děti, což musí být hodně náročné. Matouškovi sourozenci jsou sice starší a doma pomáhají, i oni ale mají své potřeby. Na jednu mámu je toho prostě až moc. Nyní si bohužel nemůže dovolit zakoupení čističky vzduchu a vodního vysavače v jednom, který by Matouškovi pomohl v tom, aby se mu doma lépe dýchalo. Objevily se u něj totiž další alergie, které mu komplikují život. Pojďme Matouškovi i jeho mamince společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 29,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Matouška, který kvůli svým nemocem tráví spoustu času v nemocnici

Čtyřletý Matoušek je nejmladší ze čtyř dětí. Maminka se o něj a jeho brášky stará sama a nemá to vůbec snadné. Malý Maty je navíc nemocný, což jí přidělává další vrásky na čele. A co benjamínka rodiny vlastně trápí?

Maty se dlouhodobě léčí s atopickým ekzémem, který má po celém těle. Dlouho také ležel na dětské JIP, kam ho přivedla nákaza streptokokem a zlatým stafylokokem. Tehdy byl v ohrožení života, a i když je to teď o něco lepší, stále bere spoustu léků. V průběhu jeho hospitalizace se navíc ukázalo, že má alergii na roztoče, vejce a psí epitelie.

Maminka hned odstranila všechny alergeny z Matyho okolí, jeho zdravotní stav se ale vůbec nezlepšil. Poměrně často se tak se synkem vrací do nemocnice, kde se lékaři snaží zjistit, co se dá udělat pro to, aby bylo Matymu konečně lépe. Celý tenhle proces má samozřejmě vliv i na Matyho psychiku. V noci nespí, stěžuje si na bolesti zejména v oblasti rukou a nohou a maminka ho chová a přeje si, abych mohla vzít všechno jeho trápení na sebe.

Aby se Matymu doma navzdory všem alergiím co nejlépe dýchalo, je potřeba pořídit kvalitní čističku vzduchu a vodní vysavač v jednom. Toto zařízení totiž dokáže eliminovat až 99 % všech bakterií, bohužel však stojí bezmála 30 000 korun. Maminka jako samoživitelka od 4 dětí si ale takový výdaj v žádném případě nemůže dovolit, proto moc prosí o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě