společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Aby se nevidomé Julince zlepšila chůze

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitaci TheraSuit

Obrázek daru
Daniela Krubová
Patron příběhu

Daniela Krubová

učitelka

Komentář patrona

Julinka je dívka s kombinovaným postižením - dětská mozková obrna, slepota a mentální postižení. Znám ji již 10 let - od doby předškolního vzdělávání. V té době ještě ani nechodila, nemluvila, sama se nenajedla. Potom ke mně nastoupila do 1.třídy (do školy chodí již 7 let). Je hodně snaživá a trpělivá. Učí se Braillovo písmo, chůzi se slepeckou holí. Ráda sportuje, dobře pracuje s nůžkami, lepí obrázky, vyšívá. Výborně hraje na klavír - navštěvuje ZUŠ, ve škole se učí hrát na flétnu. Díky důsledné péči rodiny, školy, pravidelným cvičením, rehabilitacím, rozvíjením hrubé i jemné motoriky, logopedii a opakovaným neurorehabilitacím se bude její celkový stav stále zlepšovat.

Společně jsme vybrali
celou částku 58,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Julinky

Juli miluje hudbu. Hraje sedmým rokem na klavír, ráda si zpívá, kreslí hmatové obrázky a poslouchá písničky. Julinka má dětskou mozkovou obrnu - začala samostatně chodit až v pěti letech. Lékaři předpovídali, že pravděpodobně nebude chodit, možná ani mluvit. Životní start byl velmi obtížný a následky předčasného porodu si ponese po celý život. Navzdory všemu dnes chodí sama, učí se se slepeckou holí. A to jen díky neurorehabilitacím a pravidelným cvičením. I tak její jemná a hrubá motorika není na úrovni zdravého dítěte. Potřebuje stále rehabilitovat, aby se zdravotní stav nezhoršil. Po každé rehabilitaci vidím zlepšení - zpevnění těla, narovnání trupu. Julince pohyb ztěžuje i slepota, která ovlivňuje její vývoj.

Julče by hodně pomohla rehabilitace TheraSuit, je pro ni skutečně důležitá. Díky ní je schopna samostatné chůze, zlepšila se i její jemná motorika.Toto cvičení považuji za jedno z nejpřínosnějších pro její zdraví. Julince se zhoršila neurogenní skoliosa, tak doufám, že nám zde poradí cviky, abychom mohli její stav zlepšit.

Rehabilitace je ovšem velmi nákladná, a proto se s prosbou o pomoc obracím na vás. Budu nesmírně věčná za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě