Aby se nevidomé Julince zlepšila chůze

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitaci TheraSuit

Obrázek daru
Daniela Krubová
Patron příběhu

Daniela Krubová

učitelka

Komentář patrona

Julinka je dívka s kombinovaným postižením - dětská mozková obrna, slepota a mentální postižení. Znám ji již 10 let - od doby předškolního vzdělávání. V té době ještě ani nechodila, nemluvila, sama se nenajedla. Potom ke mně nastoupila do 1.třídy (do školy chodí již 7 let). Je hodně snaživá a trpělivá. Učí se Braillovo písmo, chůzi se slepeckou holí. Ráda sportuje, dobře pracuje s nůžkami, lepí obrázky, vyšívá. Výborně hraje na klavír - navštěvuje ZUŠ, ve škole se učí hrát na flétnu. Díky důsledné péči rodiny, školy, pravidelným cvičením, rehabilitacím, rozvíjením hrubé i jemné motoriky, logopedii a opakovaným neurorehabilitacím se bude její celkový stav stále zlepšovat.

Společně jsme vybrali
celou částku 58,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Julinky

Juli miluje hudbu. Hraje sedmým rokem na klavír, ráda si zpívá, kreslí hmatové obrázky a poslouchá písničky. Julinka má dětskou mozkovou obrnu - začala samostatně chodit až v pěti letech. Lékaři předpovídali, že pravděpodobně nebude chodit, možná ani mluvit. Životní start byl velmi obtížný a následky předčasného porodu si ponese po celý život. Navzdory všemu dnes chodí sama, učí se se slepeckou holí. A to jen díky neurorehabilitacím a pravidelným cvičením. I tak její jemná a hrubá motorika není na úrovni zdravého dítěte. Potřebuje stále rehabilitovat, aby se zdravotní stav nezhoršil. Po každé rehabilitaci vidím zlepšení - zpevnění těla, narovnání trupu. Julince pohyb ztěžuje i slepota, která ovlivňuje její vývoj.

Julče by hodně pomohla rehabilitace TheraSuit, je pro ni skutečně důležitá. Díky ní je schopna samostatné chůze, zlepšila se i její jemná motorika.Toto cvičení považuji za jedno z nejpřínosnějších pro její zdraví. Julince se zhoršila neurogenní skoliosa, tak doufám, že nám zde poradí cviky, abychom mohli její stav zlepšit.

Rehabilitace je ovšem velmi nákladná, a proto se s prosbou o pomoc obracím na vás. Budu nesmírně věčná za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě