Aby se Niky naučil znovu sám chodit

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitace REHA KLIM; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Petra Dolejšová
Patron příběhu

Petra Dolejšová

asistentka pedagoga

Komentář patrona

Nicolase znám ze základní školy, kde pracuji jako asistentka pedagoga. Niky je super kluk, který patří mezi nejlepší žáky ve třídě – rodiče jsou na něj právem pyšní. Niky je dnes bohužel upoután na invalidní vozík, ale nebylo tomu tak vždycky. V říjnu roku 2015 u něj došlo k míšní ischemii a ze zdravého kluka se stal vozíčkář. Nicolas je ale bojovník, který se nevzdává. Bojuje se svojí nemocí, ve škole má samé jedničky, poctivě rehabilituje, a ještě se stíhá usmívat. Součástí jeho léčby jsou intenzivní rehabilitace, které však výrazně zatěžují rodinný rozpočet. Rodiče se proto rozhodli zkusit své štěstí a požádat o finanční příspěvek Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 30,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Jmenuji se Niky a tohle je můj příběh

Dříve jsme chodil – už nechodím, běhal jsem – neběhám, skákal jsem – neskáču. Býval jsem zdravý jako řípa, pak jsem však vážně onemocněl a nyní jsem odkázán na invalidní vozík. Rád bych ale zase chodil do školy, běhal s kamarády a skákal na své trampolíně. To bych si opravdu moc přál.

Osudným dnem, na který nikdy nezapomenu, byl 8. říjen 2015. Přijel jsem po škole s mamkou domů, bolely mě nohy a chtělo se mi na záchod, jenže mi to nějak nešlo. Nakonec jsem na záchodě spadl na kolena a volal o pomoc. V tu chvíli přiběhla mamka, ale to už jsem nemohl hýbat nohama. Cestou do nemocnice jsem přestal nohy cítit úplně. Byl jsem z toho vyděšený a naši také, protože nikdo z nás netušil, co se mi vlastně stalo. Lékaři nám později vysvětlili, že se mi přestala prokrvovat část míchy na úrovni hrudní a bederní páteře. Následkem toho mi ochrnuly nohy a mám problémy s vyprazdňováním.

Přestože se dnes, ve svých dvanácti letech, zvládnu postavit na nohy, nejsem zatím schopen samostatné chůze. Nohy mám ochrnuté od kotníků dolů. S nemocí se snažím bojovat, cvičím doma i v rehabilitačních centrech. Nejvíce mi pomáhají intenzivní rehabilitační pobyty, které s sebou nesou nemalé výdaje. Tyto pobyty nejčastěji absolvuji v Klimkovicích, kde jsem byl už čtyřikrát. A rád bych tam jel znovu. Pojišťovna nám sice část peněz přispěje, i tak ale zbývá velká částka, kterou musí rodiče doplatit.

Mamka s taťkou se moc snaží, aby mi nic nechybělo a aby se můj stav pořád zlepšoval. Protože ale všechny rehabilitace a zdravotní pomůcky stojí spoustu peněz, potřebovali by teď trošku pomoct.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě