Aby se Ondrášek cítil klidný a v bezpečí

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zátěžovou přikrývku; dar zajišťuje senza-shop.cz

Obrázek daru
Mgr. Andrea  Ungrová
Patron příběhu

Mgr. Andrea Ungrová

poradce rané péče

Komentář patrona

Rodinu malého Ondráška znám skoro čtyři roky, kdy k nim dojíždím jako poradce rané péče. Maminka je vždy usměvavá, i když celodenní péče o Ondru je velmi náročná jak po fyzické, tak i psychické stránce. Přesto nepolevuje a snaží se dát Ondulovi (jak ho s láskou nazývá) vše, co potřebuje. Rodina má ještě dvě malé holčičky, které ho také jemně opatrují. On je sice moc nevnímá, má svůj svět, ale přesto ho berou jako nedílnou součást jejich skvělé rodiny. Finanční možnosti rodiny se třemi dětmi ovšem nejsou neomezené, na speciální zátěžovou deku jim už nezbývají peníze. Proto se s příběhem obrátili na vás s prosbou o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,630 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Ondráška

Ondrášek se narodil jako zdravé miminko. V necelém půl roce ale prodělal herpetickou meningoencefalitidu (zánětlivé onemocnění mozku) a náš život se úplně změnil. Následkem této zákeřné nemoci je psychomotorická retardace, sekundární epilepsie, dětský autismus a ADHD. Náš Ondrášek dosud nemluví, je na plenkách a špatně spí. Je schopen ujít pouze cca 50 metrů a životem ho provází trvalý neklid.

Ondráškovi je skoro sedm let, ale mentálně je na úrovni ročního dítěte. Nejhorší je, že nedokáže porozumět svým pocitům, neumí s nimi pracovat. Proto se strašně trápí, ubližuje sám sobě. K tomu má velkou sílu, kterou neumí adekvátně použít.

Ondráškovi bych ráda pořídila zátěžovou deku, která se používá zejména u lidí s poruchou autistického spektra a s poruchami chování. Ondrášek na sebe zatím vrství peřiny a polštáře, protože se tak cítí dobře. Zátěžová deka pomáhá dětem jako je Ondra se zklidnit při emočním vypětí, pomáhá jim lépe se soustředit a zrelaxovat se před spaním. Ondrášek už ji vyzkoušel a moc se mu líbila. Bohužel si tuto deku nemůžeme finančně dovolit, proto jsme požádali o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě