Aby se Péťa zase cítil jako normální kluk

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětský nástavec na WC

Obrázek daru
Miloslava Janoszková
Patron příběhu

Miloslava Janoszková

zdravotní sestra

Komentář patrona

S rodinou malého Péti se znám bezmála 2 roky, kdy jsem za ním a jeho babičkou přijela coby vrchní sestra domácí péče do nemocnice. Po propuštění z nemocnice jsem k nim jezdila téměř denně a vytvořilo se mezi námi přátelské pouto. V domácí péči už sice téměř rok nepracuji, ale osud Péti a jeho rodiny mi není lhostejný. S babičkou jsme v kontaktu i nadále a za Péťou, pokud to čas dovolí, jezdím na návštěvu. Budu ráda, pokud se povede zakoupit nástavec na WC, který prarodičům ulehčí manipulaci s jejich vnukem. Samotnému Péťovi potom zajistí potřebnou stabilitu.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Náš pětiletý vnuk Péťa neměl zrovna nejšťastnější start do života. Narodil se sice zdravý, ale protože se o něj vlastní rodiče téměř nestarali, v desíti měsících dokázal pouze ležet. Rodičům byl záhy z důvodu zanedbávání péče o dítě odebrán. Chvíli před svými prvními narozeninami tak byl svěřen do výchovy nám, svým prarodičům. Rodiče svého syna do dnešního dne nenavštívili, ani o něj neprojevili zájem. Nevědí tak, že se z něj stal šikovný kluk, který vše dohnal s obdivuhodnou rychlostí.

Bohužel ale v květnu roku 2016 došlo k neštěstí. Péťa spadl do zahradního bazénu. Po dlouhých minutách, kdy nedýchal a bojoval o svůj život, se naštěstí podařilo obnovit jeho krevní oběh. Byl okamžitě převezen na ARO, kde ležel dva týdny. Lékaři, kterým jsme neskonale vděční, mu sice zachránili život, Péťa se však stále potýkal s otokem mozku a spasticitou končetin (zvýšené svalové napětí, mezi jehož projevy patří křeče a časté bolesti).

Navzdory prognózám některých lékařů se však Péťa stále lepší. Není to jednoduché pro něj ani pro nás, ale děláme všechno pro to, aby se mohl vrátit zpátky do normálního života. Díky pravidelným rehabilitacím se jeho stav neustále zlepšuje. Dokáže si říct, že potřebuje na záchod, což je pro nás velký úspěch. Ještě nedávno to nedokázal. Zatím chodí na nočník, protože se na velkém záchodě neudrží. Rádi bychom mu proto pořídili speciální nástavec na WC, který je však příliš drahý na to, abychom mu ho sami koupili. Za každý finanční příspěvek pro Péťu budeme moc vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě