Aby se princezna Lilinka rozmluvila

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sluchovou terapii s programem Tomatis

Obrázek daru
Mgr. et Bc. Veronika Veverová
Patron příběhu

Mgr. et Bc. Veronika Veverová

klinická logopedka

Komentář patrona

Lilinka je holčička, u které se kolem dvou let začaly objevovat autistické rysy, problémové chování, regrese v řeči a komunikaci. Absolvovala úvodní část terapie Tomatis, která přinesla ohromné zlepšení. Lili nyní dokonce začala navštěvovat běžnou školku. Jako klinický logoped doporučuji pokračování v terapii podle programu Tomatis, která Lilinku dále posune v potřebném vývoji řeči. Lili i rodiče ušli velký kus cesty. Bylo by škoda, kdyby nemohli s terapiemi pokračovat.

Společně jsme vybrali
celou částku 35,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se princezna Lilinka mohla doučit další a další slova

Lilinka je čtyřletá holčička, u které se kolem druhého roku začaly objevovat autistické rysy, problémové chování, regrese v řeči a komunikaci.

Rodiče ihned vyhledali odbornou péči, aby Lili, co nejdříve pomohli. Byly jim doporučeny speciální diety, drahé doplňky stravy pro lepší činnost mozku, logopedická cvičení a individuální terapeutická práce. Maminka zůstala s dcerkou doma, aby s ní mohla pracovat.

V tu chvíli neměla Lilinka určenou diagnózu, proto rodiče nemohli žádat o příspěvek na péči. Znamenalo to, že si vše hradili sami. Vlivem toho se dostali do nepříjemné finanční situace a způsobili si dluhy v bankách i u přátel. Přesto dále dělali všechno pro to, aby se jim Lili „vrátila“.

Jejich úsilí se vyplatilo. Dnes Lilinka kromě řeči a komunikace nemá výraznější autistické příznaky. Vypadá jako zdravá, společenská holčička. Dokonce začala na dopoledne chodit do běžné školky, kde perfektně zapadla do zdravého kolektivu.

To vše se podařilo díky podpoře dárců projektu Patron dětí, který rodině pomohl uhradit úvodní část terapeutického poslechového programu Tomatis. S touto terapií se Lilinka naučila spoustu slov, umí je dokonce i spojovat, umí si hrát a komunikovat s okolím.

Pokud bude Lili v terapii minimálně rok pokračovat, je podle terapeuta tohoto programu možné, že se zvládne vyrovnat svým vrstevníkům. Rodiče sami terapii bohužel nezaplatí. Obracejí se tedy na Patrona dětí, aby mohli v programu pokračovat.

Podle slov rodičů je neuvěřitelné sledovat, jak se jejich holčička mění a zlepšuje. S hlubokou vděčností děkují všem dárcům.

Spojíme své síly s Patronem dětí a pomůžeme Lili dohnat, co do života potřebuje?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě