Aby se Renatka dobře vyspala do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel se zásuvkou

Obrázek daru
Milan  Mašek
Patron příběhu

Milan Mašek

učitel

Komentář patrona

Renatka je žákyně druhé třídy. Společenská, kamarádská, bezprostřední. Ráda na sebe strhává pozornost a je ve svém živlu, když baví třídu. Klasický extrovert. Rodinu, ze které pochází, znám řadu let. Bydlela v sousedství mých příbuzných a nikdy si na ni nestěžovali. Renatka je nejstarší ze tří dětí a mamince s mladšími sourozenci dost pomáhá. Rodiče se snaží, o děti pečují, ale s penězi vychází tak tak. Obě jejich dcery a syn zatím spí společně na jedné pohovce. Na jejich postele se rodičům nedaří ušetřit. To začíná být, zvlášť pro nejstarší Renatku, neúnosné. Potřebovala by se na své školní povinnosti kvalitně prospat. Přimlouvám se pro tuhle okatou, veselou malou slečnu o pomoc.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Renatky

Naše druhačka Renata je rodinný smíšek a klaun. Ráda se pěkně obléká a baví ji bavit své okolí. Je společenská, miluje hudbu a tanec. Vnáší do našeho domova hodně radosti a pozitivní energie. Má ještě šestiletou sestřičku a čtyřletého brášku. Je mi to moc líto, ale ani jedno z našich dětí zatím nemá svoji vlastní postel. Prostřední Nelinka je opožděná ve vývoji. Kvůli péči o ní nemohu chodit do zaměstnání. Manželův příjem nám vystačí tak tak. Na nábytek z něj ale neušetříme. Renatka je hodně hubená a každé ráno si stěžuje, že se špatně vyspala do školy, protože je celá otlačená. Určitě by se jí získáním vlastní postele, ulevilo ze všech tří dětí nejvíce. Pomůžete nám prosím? Renatka je hodná holka a klidný spánek by už opravdu potřebovala.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě