Aby se René mohl dál učit hrát na klávesy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné v ZUŠ – hra na klávesové nástroje

Obrázek daru
Eva  Šuterová
Patron příběhu

Eva Šuterová

vedoucí NZDM KC Hrušov

Komentář patrona

Mým posláním je pomáhat dětem jít dál. Spolupracuji s Reném, jeho mladším bratrem Patrikem i celou jejich rodinou. Pevně věřím, že díky vám a vaší pomoci získá René šanci bavit se i nadále hudbou, která je jeho velkým koníčkem, a rozvíjet svůj hudební talent v základní umělecké škole.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Dejte Renému šanci rozvíjet dál jeho hudební talent

Patnáctiletý René se učí na zedníka. Nejvíc ale žije hudbou. Dříve, stejně jako jeho mladší brácha Patrik, pravidelně navštěvoval naše nízkoprahové zařízení v Hrušově. V hudebním kroužku nám zpříjemňoval den hrou na keyboard a pilně se připravoval na výuku v základní umělecké škole.

Později se jeho rodina čítající i s Reném osm dětí musela z Hrušova odstěhovat. Momentálně bydlí v sociálně vyloučené lokalitě Ostrava – Kunčičky. Oba rodiče jsou nyní nezaměstnaní a i s mou pomocí si práci hledají. Zatím ale neúspěšně. Jsou tak odkázáni na sociální dávky. V jejich tíživé finanční situaci si, ač by moc rádi, bohužel nemohou dovolit platit oběma chlapcům školné v základní umělecké škole.

Dle slov otce hraje René doma v podstatě pořád. Neustále zkouší nové písničky a často hraje s bráchou Patrikem, kterého hudba také ohromně baví. Společně měli i vystoupení na Patrikově základní škole. Tatínek je na oba kluky hrdý. Nemusí Reného do hraní nutit, ten hraje sám a s láskou. V ZUŠ se také zúčastňuje koncertů. Reného otec by moc rád, aby měl jeho syn šanci do ZUŠ chodit a rozvíjet svůj talent, doma na to ale nemají peníze. Pomůžete vy?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě