Aby se Romča mohl připravovat na přijímací zkoušky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Pavla  Nekardová
Patron příběhu

Mgr. Pavla Nekardová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Romču a jeho rodinu jsem poznala teprve nedávno, už teď ale mohu říct, že je to úžasný kluk, který je mamince velkou oporou. Pomáhá s péčí o domácnost, zvládne se postarat i o mladší sestřičku Barunku, kterou občas vodí do školky a zase ji vyzvedává. Maminka to totiž kvůli práci někdy nestíhá. Romča se momentálně připravuje na přijímací zkoušky na střední školu a rád by k tomu využíval i různých online programů a pomůcek. Bohužel ale nemá vlastní notebook a maminka mu ho pořídit nemůže. Protože však chce svého syna ve vzdělání maximálně podpořit, obrací se s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,734 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Romči, který se připravuje na přijímačky na střední školu

Čtrnáctiletý Romča je po všech stránkách hodný a šikovný kluk. Bydlí s maminkou a mladší sestřičkou Barčou, na kterou nedá dopustit. Vodí ji do školky a ze školky, hraje si s ní, mamince potom pomáhá s domácností. Po skončení základní školy by rád nastoupil na střední školu zaměřenou na počítače a elektrotechniku a už teď se poctivě připravuje na přijímačky. K tomu, aby ale mohl k přípravě využít všechny dostupné možnosti, potřebuje notebook. Na ten však doma nejsou peníze.

Notebook je nejen nedílnou součástí jeho příprav na zkoušky, ale také běžné výuky. Mnohé domácí úkoly totiž musí vypracovat právě elektronicky. Maminka si uvědomuje výhody, které by notebook přinesl, a vůbec se nebojí, že by u něj Roman byl přikovaný jako mnoho jiných kluků jeho věku. Na to má Roman příliš rád sport a pobyt venku na čerstvém vzduchu s kamarády nebo se sestřičkou.

Peníze na to mu pořídit notebook pro vzdělávací účely ale v rodině nejsou, maminka se tedy rozhodla podat žádost o pomoc Patronovi dětí a doufá v jakýkoliv příspěvek. S notebookem by byl Roman zas o krok blíž zářné budoucnosti.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě