Aby se Sebík naučil orientaci v prostoru

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální dětskou tříkolku

Obrázek daru
Renáta Vojnová
Patron příběhu

Renáta Vojnová

rodinná známá

Komentář patrona

Jsem rodinná známá této rodiny. Sebíčka znám od narození, což jsou tři roky. Narodil se se vzácným genetickým syndromem Di George Syndrom. Měl rozštěp bříška i horního patra v pusince. Trpí oboustrannou hluchotou, a to i po implantaci Imuno defektu. Dále trpí mentální retardací, nemluví. Má vadu páteře, se kterou momentálně rehabilituje s maminkou v lázních. Bohužel prognóza je taková, že operace bude nevyhnutelná. V lázních rehabilituje dle pokynů lékařů s různými pomůckami. Jedna z nich, která mu velice pomáhá, je tříkolka, která mu poskytuje nejen zábavu, ale především bezbolestnou možnost pohybu. Jeho maminka je samoživitelka a mimo Sebíka, má další dvě děti ve věku 10 a 11 let. Proto si nemůže dovolit takovou pomůcku koupit. Jde o tříkolku zn. LOPED, s pevnou patou a fixací trupu-kšíry. Sebík nyní měří zhruba 95 cm. Sebíček je přes všechnu bolest, kterou od narození vytrpěl, velký smíšek a vyzařuje neuvěřitelnou pozitivní energii. Už jen proto, jaký to je bojovník, by si zasloužil, kdyby se mu v jeho krátkém a těžkém životě v rámci možností pomohlo.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,410 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Sebíka

Sebik se narodil s genetickou vadou Di Heorge syndrom, rozštěpem břicha i patra, poruchou imunity, mentální retardace, oboustranná hluchota a též s vadou páteře. Odmalinka cvičíme Vojtovu metodu i Bobath, mimo rehabilitace v nemocnici se snažíme zkoušet i jiné alternativní způsoby. Má za sebou více operací včetně kochlearního implantátu - sluchu, levé ucho, bohužel 8 měsíců po implantaci bez výsledku. Nyní tedy stále řešíme sluch, co lze ještě udělat, a učíme se znakový jazyk. Vada páteře je bohužel natolik velká, že i přes veškeré cvičení a snahu se operaci v blízké budoucnosti nevyhne, nosí korzet. Většinu svého života je nemocný nebo hospitalizovaný.

Během rehabilitace v lázních jsme zjistili, že mu velmi pomáhá speciální tříkolka, díky které se naučit orientovat v prostoru a rehabilitovat zábavnou formou, běžné kolo není pro něj reálné. Bude cvičit nožičky při šlapání a díky pásům se bude snažit držet i trup a musí zapojit ostatní smysly a zatáčet, naučit se vnímat okolí a dívat se dopředu, bohužel kvůli hluchotě neumí koordinovat své tělo a toho můžeme částečně i na tříkolce docílit.

Jsem však matka samoživitelka a pořízení tříkolky pro mě momentálně není reálné. Proto se s prosbou o pomoc obracím na vás. Budu moc ráda za všechny příspěvky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě