Aby se Tiborovi splnil jeho sen být automechanikem

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

úhradu ubytování na internátu a stravného na tři měsíce

Obrázek daru
Jarmila  Radimecká
Patron příběhu

Jarmila Radimecká

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Tiborem a jeho rodinou jsem se setkala při své práci v sociálně aktivizační službě. Tibor je veselý kamarádský chlapec, který se druhým rokem vyučuje automechanikem. Matka ho opustila, když mu byly čtyři a půl roku, o syna se nezajímá a na výživném dluží Tiborovu tatínkovi přes půl milionu korun. Tiborův tatínek nemá dobře placenou práci, ale dělá všechno pro to, aby jeho syn nestrádal. Na to, aby mu zaplatil ubytování a stravování na internátě, mu však peníze nezbývají. Pojďme mu proto pomoci.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Tibora, který má jen tatínka

Tiborovi je šestnáct let a odmalička se zajímal o auta a o všechno, co se aut týkalo. Nikoho tedy nepřekvapilo, když doma oznámil, že se chce stát automechanikem. Už druhým rokem proto navštěvuje odborné učiliště a svému snu je čím dál blíž. Škola ho baví a má hezké známky. Přes týden bydlí na internátu a na víkendy jezdí za tatínkem.

Když byly Tiborovi čtyři roky, opustila ho maminka, a tak zůstali s tatínkem sami. Maminka se o něj bohužel vůbec nezajímá a výživné na něj neplatí. Tiborův tatínek pracuje, a i když jeho plat není zrovna velký, snaží se, aby měl Tibor vše potřebné, a v jeho snu stát se automechanikem ho podporuje.

Pro tatínka je však nesmírně náročné hradit synovi internát a stravu, proto se rozhodl požádat o pomoc. Dárci Patrona dětí už Tiborovi jednou na internát přispěli a tatínek věří, že se to podaří znovu. V opačném případě by Tibor ze školy musel odejít. A to by mu zlomilo srdce.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě