Aby se Tomík s bráškou dobře vyspali

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu; zajišťuje MAXMAX.cz

Obrázek daru
Markéta  Halaštová, DiS.
Patron příběhu

Markéta Halaštová, DiS.

pracovnice pro Azylový dům pro ženy a matky s dětmi

Komentář patrona

Tomík je kluk s úsměvem na tváři, ač společně se svojí maminkou a mladším bratrem Míšou zažil mnohé těžké situace. Jejich otec mamince ubližoval, a to i v přítomnosti kluků. Maminka chtěla kluky ochránit, a proto s nimi od otce odešla. Nyní žijí společně v malém bytě, ale v bezpečí. Znám Tomíka s Míšou skoro rok a vidím, že se mají navzájem moc rádi. V srpnu očekávají do rodiny další přírůstek, a tak bude potřeba najít nové místo pro dětskou postýlku. Patrová postel pro kluku by byla skvělým pomocníkem pro zlepšení prostředí v malém bytě, kam se musí vejít Tomík s Míšou, mamka a jejich nový sourozenec. Tomík, který navštěvuje speciální školu, si přeje postel s ohrádkou, aby mu v noci pořád nepadala peřina a on se mohl dobře vyspat.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 2074 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých chlapečků

Tomík tráví moc rád svůj volný čas s mladším bráškou Míšou, baví ho logické hry a skládání lega. S Tomíkem se mi od narození do jeho jednoho roku zdálo být všechno v pořádku, ale později se u něho začaly projevovat odlišnosti. Lékaři mu následně diagnostikovali mentální postižení, autismus a epilepsii. Potřebuje neustálý dozor, doprovázím ho každý den do školy i ze školy. Hodně času trávíme i na různých vyšetřeních u lékařů. Přesto je Tomík veselý kluk, má radost z každého maličkého dárku. Má moc rád vlaky a všechno, co s nimi souvisí. Tomík s Míšou mají velmi silný vztah, tráví spolu téměř veškerý volný čas. Míša, ač je mladší, pomáhá bratrovi s úkoly a přirozeně mu během her pomáhá rozvíjet slovní zásobu. Kluci se mají moc rádi a většinou doma vládne dobrá atmosféra.

Doposud kluci spí na běžných postelích a kvůli postavení postýlky pro miminko se nám v jedné obytné místnosti významně zmenšil prostor k pohybu. Zakoupením patrových postelí pro Tomíka a Míšu budou mít oba kluci více místa pro hry, skládání stavebnic a trávení volného času doma. Vybrala jsem postele s bezpečnostní ohrádkou, aby kluci ani jejich peřiny nepadali na zem a dobře se vyspali. Budu ráda, když mi s jejich pořízením pomůžete.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě