Aby se Vanesska mohla připravovat do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Mgr. Karina Szczotková
Patron příběhu

Mgr. Karina Szczotková

Komentář patrona

Vanesska a její otec žijí v našem Azylovém domě pro rodiče s dětmi. Matka se o Vanessku nezajímá a neplatí na ni výživné, otec ale dělá všechno pro to, aby svou dceru zaopatřil, ačkoliv ho brzdí nestabilní bytové zázemí a invalidní důchod. Epidemie koronaviru měla dopad nejen na zařizování podnájmu a hledání stabilního zaměstnání, ale i na Vanessčinu školní docházku, kterou bez notebooku nezvládá. Otec si nemůže dovolit žádné mimořádné výdaje, Vanesska ale notebook nutně potřebuje. Žádá proto o pomoc touto cestou.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,468 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh své dcery Vanessky, která potřebuje pomoc s přípravou do školy

Vanesska je moje devítiletá dcera a je to pěkná divoška, rozjívená, tvořivá, radostná. Bohužel jsme sami, její matka o ní nejeví žádný zájem, nevolá jí, ani neplatí výživné. Dělám co je v mých silách, abych jí všechno vynahradil a poslední dobou se zdálo, že se vše v dobré obrací. Našel jsem stabilní zaměstnání i podnájem, kam jsme se měli co nevidět stěhovat. Bohužel nás ale zasáhla epidemie koronaviru. O jistoty, které byly na dosah ruky, jsme opět přišli.

Žijeme v azylovém domě pro rodiče s dětmi. Vanesska těžce nese, že nemůže být ve škole nebo venku s kamarády. Musí se učit doma, ale protože nemá notebook, její příprava do školy je takřka nemožná, stejně jako zapojení do online výuky.

Samozřejmě je mi jasné, že se bez notebooku žákyně v této době neobejde. Zároveň ale opravdu nemám peněz nazbyt. Nemůžeme si dovolit žádné mimořádné výdaje. Kdyby ale měla notebook, mohla by se konečně zapojit do výuky, plnit zadané úkoly, nebo si popovídat se spolužáky. Žádám tedy o pomoc Patrona dětí. Moje holčička i já budeme vděčni i za tu nejmenší pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě