Aby se Vašík postavil na nohy a mohl si hrát

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lázeňský léčebný program: 3x týdně rehabilitační cvičení, 2x týdně lymfomasáže

Obrázek daru
MuDr Markéta Ručková
Patron příběhu

MuDr Markéta Ručková

lékařka

Komentář patrona

Vašík se narodil s vrozenou vadou močového ústrojí. Jako lékařka o něj pečuji od jeho kojeneckého věku, a tak dlouhodobě vnímám, jak se postupně přidávají další a další zdravotní komplikace. Vašík je bojovníček. Ovšem ve chvíli, kdy se zdálo, že už vše překonal, objevily se epileptické záchvaty a také vážné ortopedické onemocnění. Ve svém útlém věku se tak ocitnul na invalidním vozíčku. Větší počet diagnóz se u něj sečetl, každá ho v něčem omezuje. Proto ani nemůže docházet do školy. Péče o Vašíka je pro maminku, která vychovává dvě děti sama, časově, psychicky i fyzicky velmi náročná. Maminka s ním velmi poctivě cvičí doma i jej svědomitě doprovází na všechny rehabilitace a masáže. Nesmírně mu pomáhají a dávají naději, že by se mohl jednou z vozíčku zvednout a postavit na vlastní nohy.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Vašíka

Na Vašíka a jeho sestřičku Natálku jsem zůstala sama. Obě děti se mají moc rády a jsme takový semknutý trojlístek, který bojuje s Vašíkovými omezeními společně.
Můj statečný chlapeček rád kreslí, je velmi zvídavý a také upovídaný. Všechno ho zajímá a všechno chce znát do hloubky. I když se od narození potýká se spoustou zdravotních potíží, nikdy si moc nestěžoval. Už jako miminko prodělal operaci vrozené vady močového ústrojí, kvůli které stále ještě nosí plenky. Léčí se s krvinkami, trpí epileptickými záchvaty. Všechna svá omezení přijímá s obdivuhodnou trpělivostí. Jen bývá smutný, že si nemůže hrát, skákat a dovádět se svými vrstevníky. Je totiž na invalidním vozíčku. Když nám paní doktorka prozradila, že mu rehabilitace a lymfo masáže dávají naději postavit se na nohy, nejraději by cvičil každý den.

Takové rehabilitace jsou ovšem nákladné. Proto se s prosbou o pomoc obracím na vás. Budu ráda za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě