Aby si Jessica zachovala zbylé vidění

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tablet; zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Mgr. Aneta  Bučková
Patron příběhu

Mgr. Aneta Bučková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako poradkyně rané péče. Do rodiny Jessicy jezdím přes rok na terénní konzultace. S maminkou jsme doposud nejvíce řešily okluzi levého oka kvůli glaukomu oka pravého. Nejvíce se nám osvědčily okluzní brýle a rozptýlení světelnými hračkami. I tak ale Jessica vydržela pouze pár minut a rodina se u toho velmi natrápila. Jessica má bohužel pro řadu lékařských vyšetření velmi negativní spojení s čímkoliv, co se okluze týče. Právě u těchto dětí se nám velmi osvědčila práce s tabletem, která umožňuje pozitivní zážitek se zrakovou stimulací tolik potřebný k překonání negativních zkušeností. Navíc tablet umožňuje využít pestrou škálu zrakově stimulačních aplikací, což pomáhá dětem s nízkou pozorností, jako je Jessica, u okluze vydržet celý potřebný čas a zachovat tak zbylé vidění. Bohužel v současné době si rodina tablet nemůže dovolit, a tak se obrací s nadějí na pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,480 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh dcery Jessicy

Jessicu baví malování fixkami, ráda si staví s kostičkami a velkou zálibou jsou skládačky. Miluje také plavání, je to skutečně velice aktivní holčička. Zanedlouho jí budou čtyři roky. Má nelehký život od narození. Má 3. stupeň postižení. Jess trpí sekundární epilepsií, má glaukom pravého očíčka - zelený zákal s dvanácti dioptriemi, naevus flammeus (neboli oheň), ten má přes půl hlavy (obličej a ve vlasech) a do toho všeho Sturge weber syndrom, který je spojený právě s tím ohýnkem, co má na hlavičce, je totiž i na mozku. Nějaká část mozku tak není správně vyvinutá.

Co se týče očí, Jessica by měla nosit kontaktní čočku, a k tomu ještě brýle. Jenže nasadit čočku dítěti, kterému nejsou ani čtyři roky, rozhodně není jednoduché. Nelíbí se jí to, což chápeme, ale nedokážeme jí to vysvětlit. S nandáním čoček má teď problém už i Jessicky doktor.

Jessica je téměř slepá na pravé oko, vidí převážně jen silná světla. Pomoci by jí mohl tablet, na kterém je velké množství zrakově stimulačních aplikací. Bohužel je pořízení tabletu mimo naše finanční možnosti, a proto bych chtěla poprosit o pomoc vás. Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě