Aby si mohl Martin psát úkoly do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook na domácí výuku, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Andrea Landová
Patron příběhu

Andrea Landová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Martinovou rodinou jsem se setkala v rámci svého povolání sociální pracovnice. Znám je krátce, ale rodina je to obdivuhodná. Maminka je na čtyři děti sama, ale snaží se, seč může, aby jim poskytla všechno potřebné. Bohužel se situace pro všechny čtyři děti zkomplikovala kvůli epidemii koronaviru a mají problémy s přípravou do školy. Maminka se snaží, seč může, ale jako samoživitelka nemůže svým dětem dát vše, co by si přála. Jednou z těchto věcí je notebook, který by jim usnadnil přípravu do školy. Protože si jej nemůže dovolit pořídit, žádá o pomoc touto cestou.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,119 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Martina, jehož školní docházku zasáhla epidemie

Martin je můj šestnáctiletý syn a je to hlava rodiny. Jsem samoživitelka, a tak mi se vším pomáhá. Na své tři mladší sourozence nedá dopustit. Studuje obor kuchař-číšník a rád by v oboru něco dokázal, s kamarádem dokonce spřádají plány na založení vlastní restaurace. Učí se dobře, ale bohužel se situace zkomplikovala kvůli epidemii koronaviru, kdy se všechny školy uzavřely a výuka probíhá online.

Nemáme doma notebook, a jelikož učitelé posílají úkoly mailem nebo je vkládají elektronicky na speciální internetové stránky pro studenty, naráží Martin na potíže s učením. Snaží se pracovat na mobilu, ale tam se mu úkoly nedaří vypracovat, odeslat, či otevřít. Často musí žádat o pomoc kamarády.

Je mi jasné, že v dnešní době, s epidemií či bez, se student bez notebooku neobejde. Ale protože nemáme peněz nazbyt, nemůžu si dovolit notebook Martinovi pořídit. Je to ale svědomitý žák a chci, aby měl k učení stejné podmínky, jako jeho spolužáci. Rozhodla jsem se proto požádat o pomocnou ruku Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek na notebook pro Martina upřímně děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě