Aby si Valika mohla znovu hrát s dětmi

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace

Obrázek daru
Martin Hrzán
Patron příběhu

Martin Hrzán

pracovník neurorehabilitační kliniky Axon

Komentář patrona

Valika mívala začátkem prosince opakovaně virózu a ten rok se k tomu přidaly ještě bolavé rostoucí zoubky. Podle jejího tatínka meningokoka zřejmě chytila na velkém nákupu v obchodě. Večer ji trápily vysoké horečky, což rodiče přikládali za vinu aktuálním zdravotním problémům. Ráno se však její stav nelepšil a na čele se objevily drobné červené flíčky. Záchranka na místo dorazila do tří minut a zdravotnice správně vyhodnotila, že je nutné okamžitě aplikovat antibiotika. Tak zastavila šíření viru a holčičce zachránila život. Bohužel to neznamená, že by nákaza nezanechala na jejím těle následky. Důsledkem dlouhé hospitalizace byl značný úbytek svalové hmoty v oblasti nohou, na které se Valika mohla jen stěží postavit. Díky pravidelným a intenzivním rehabilitacím už dnes Valika chodí, zvládá vzít do ruky sušenku a prstíky může bez problému uchopit i drobné objekty. Zlepšil se také její stereotyp chůze a posílila svalstvo v celém těle. Nápomocné jí jsou na klinice senzomotorické dráhy, ale také zdejší robotické přístroje, například plošina, na které formou hry trénuje stabilitu. To se samozřejmě odráží na jejím sebevědomí a samostatnosti. Rehabilitace však jsou pro rodinu finančně náročné. Bez nich ovšem hrozí opětovné zhoršení stereotypu chůze a úbytek svalstva. Ze své pozice proto apeluji na veřejnost, aby ji v jejím úsilí podpořila - má před sebou naději na plnohodnotný kvalitní život.

Společně jsme vybrali
celou částku 69,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh Valiky

Naše malá Valika se zotavuje z těžké meningitidy, kdy jí musely být amputovány prstíky na nohou a na pravé ruce. Vinou dlouhého hospitalizace také přišla o velké množství svalové hmoty a pravidelné cvičení jí pomáhá si ji znovu vybudovat. Rovněž se musejí pravidelně promašťovat jizvy, které jí zůstaly po odebrání štěpů. Valika začala docházet na rehabilitace, které jí velmi pomáhají. Její svaly začínají opět řádně pracovat, což dělá Valice i nám ohromnou radost. Je ovšem potřebné, aby Valika rehabilitace navštěvovala i nadále, jinak hrozí, že všechny její dosavadní úspěchy zmizí.

Rehabilitace jsou však velmi finančně nákladné a naše rodina si jejich uhrazení nemůže dovolit. Proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Budeme nesmírně vděční za jakýkoliv příspěvek, který umožní naší holčičce žít plnohodnotný život.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě