Aby Sia cítila menší bolest a lépe chodila

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitace Feldenkraisovou metodou

Obrázek daru
Mgr. Aneta  Bučková
Patron příběhu

Mgr. Aneta Bučková

poradkyně rané péče EDA

Komentář patrona

Sia je tříletá, usměvavá, velmi komunikativní a šikovná holčička. Ačkoliv má vrozenou vývojovou vadu mozku, která ji omezuje zejména v pohybovém vývoji a zrakovém vnímání, její vývoj se díky empatické péči maminky stále sune vpřed. S rodinou pracuji již druhým rokem jako poradkyně rané péče a na společných konzultacích probíráme mnoho možností jak vývoj dcerky podpořit. Maminka se rozhodla již v minulosti k podpoře pohybového vývoje prostřednictvím Feldenkraisovy metody a Sia začala dělat první kroky. V tuto chvíli Sia ve známém prostředí ráda udělá první samostatné kroky, nicméně i kvůli zrakové vadě se v náročnějším a neznámém terénu vrací k lezení. Na konzultacích pozoruji jak je Sia z prvních samostatných kroků nadšená a ujišťuje se, že ji zrovna vidíme a radujeme se s ní. Maminka by ráda využila okamžiku, kdy je Sia velmi motivovaná k tomu se pohybovat v prostoru chůzí a díky osvědčené metodě ji podpořila na její cestě za radostným a sebejistým pohybem v prostoru. Právě protože se v minulosti tato metoda osvědčila a protože věřím, že brzy budu moct s rodinou sdílet další radostné pokroky malé Siy, velmi ráda touto cestou podpořím žádost rodiny o nadační příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Siy

Sia je hodná a veselá holčička, která se strašně chce dostat dopředu a bohužel jí to bez potřebného posílení nejde, velmi ráda by běhala s bráškou a kamarády. Narodila se s vývojovou vadou mozku. Má oční vady, korigované brýlemi a okluzí, centrální hypotonický syndrom, je pravidelně sledována na neurologii, očním, máme za sebou další různá vyšetření jako EEG, magnet. rezonanci, sona, kardio apod. Byla jsem ve 24tt posílána na ukončení těhotenství. Prognóza nejasná, dceru jsem ale moc chtěla.

Siunka až teď, ve 3 letech, zkouší první krůčky, jezdíme na hipoterapii, která má u těchto dětí velmi dobré výsledky. Je však nutné tyto terapie kombinovat s dalšími terapiemi. Na pohyb a oči je vhodná také Feldenkrais metoda, kterou jsme již absolvovali při týdenním intenzivním pobytu. Bohužel pro samoživitelku jsou tyto procedury a také intenzivní pobyty absolutně nedostupné, přestože vím, že by jí jistě pomohly a posunuly a také posouvají dceru kupředu. O vaší možnosti pomoci jsem se dozvěděla přes ranou péči Eda. Do té doby tedy chodila dcera pouze k fyzioterapeutovi. Nyní máme doporučení od paní primářky z neuro kliniky v Praze, která se snad v létě již uskuteční po odkladu kvůli nastalé koronavirové situaci, ta Siunce pomůže od bolesti a v posílení a narovnání středu těla, logo oblasti, chůzi a dalších věcech. Nyní bychom rádi pokračovali ve Feldekreis terapii, která dceři velmi prospívá a pomáhá. Proto potřebujeme vaši pomoc, aby mohla co nejdříve začít, teď kdy je to nejdůležitější, aby se učila a posilovala. Pokud by bylo možno dceři v této oblasti jakkoliv finančně pomoci, byla bych velmi vděčná. Pomozte nám prosím k prvním krůčkům a možnost svět vidět lépe.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě