Aby Silvinka nepřišla o sluch

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vysílací kabel k cívce od kochleárního implantátu; dar zajišťuje Abionic s.r.o.

Obrázek daru
Josef  Šebek
Patron příběhu

Josef Šebek

rodinný přítel

Komentář patrona

Silvinčinu maminku znám více než deset let a se Silvinkou jí pomáhám už od jejího narození. Máme hezký kamarádský vztah, a když jde o víkendu na brigádu, malou jí rád pohlídám. Na péči o dcerku je totiž sama a nemá to vůbec snadné. Silvinka se narodila jako neslyšící, to ale spravil kochleární implantát. Aktuálně k němu však potřebuje novou součástku, bez které by se opět ponořila do ticha. A protože si maminka takový výdaj nemůže dovolit, prosí o příspěvek Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,135 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Silvinky, která potřebuje novou součástku ke kochleárnímu implantátu

Pětiletá Silvinka je usměvavé a šikovné děvčátko, které je hned s každým kamarád. Nemá ráda, když je někdo smutný, to k němu okamžitě běží a snaží se ho rozveselit. Je také nezvykle kreativní, hodně maluje a skládá lego.

Silvinka se narodila s vrozenou hluchotou, která je kompenzována kochleárním implantátem. Snaží se mluvit, zatím jí to však moc nejde. Maminka ji proto doprovází k logopedce, kde na řeči intenzivně pracují.

Maminka nyní musí vyřešit jeden problém. Silvinčin kochleární implantát potřebuje nový vysílací kabel, ten však stojí 5 135 korun, což si nemůže dovolit. O dcerku se totiž stará sama, a kvůli tomu nemůže pracovat na směny. Nedaří se jí tak najít zaměstnání na plný úvazek, přivydělává si ale uklízením. Její příjmy jsou přesto nízké.

Silvinka se bez důležité součástky svého implantátu neobejde, pojďme jí na něj proto přispět.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě