Aby Sylvinka mohla jezdit na výlety s rodinou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sportovní vozík pro postižené; dar zajišťuje benecykl.cz

Obrázek daru
Veronika  Svobodová
Patron příběhu

Veronika Svobodová

sociální pracovnice, Centrum denních služeb pro děti a dospívající s postižením

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice a zároveň v centru denních služeb vedu aktivity pro děti a mladé lidi s postižením. Sylvie do našeho zařízení dochází od července 2017. Pravidelně navštěvuje keramiku, dívčí klub a speciální prázdninový program. Vzhledem ke svému vrozenému postižení je Sylvie plně závislá na pomoci dospělého člověka. Nejvíce péče své dceři poskytuje maminka, doprovází ji do školského zařízení, na rozvojové aktivity, k lékařům a na rehabilitace. Rodina se maximální možnou mírou snaží zajistit své dceři běžné dospívání i přes poměrně vysokou míru postižení. Speciální vozík umožní rodině společně podnikat například i cyklovýlety, aniž by Sylvie musela zůstávat s rodinným příslušníkem doma a byla z aktivity vyčleněna.

Společně jsme vybrali
celou částku 59,480 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Sylvie mohla společně s rodinou vyrazit do terénu i na výlet na kole

Naše dospívající Sylvinka už od narození trpí DMO psychomotorickou retardací. Nemluví, nechodí a je na plenách. Musí se jí pomáhat prakticky při všech běžných úkonech. Má za sebou šest operací nohou, dnes už ujde alespoň pár kroků. Zároveň je epileptička. Jinak je to velmi hodná a trpělivá dívka. Je ráda mezi lidmi, a proto navštěvuje kromě praktické školy ve Strašnicích také různé odpolední kroužky, např. keramiku a dívčí klub KC Motýlek, kde tráví s velkou radostí i část prázdnin na příměstském táboře. Bohužel ji navíc trápí skolióza páteře, v současné době s lékaři konzultujeme případnou operaci.

Jsme sportovně založená rodina, avšak postižení naší dcery nám neumožňuje se sportům příliš věnovat a už vůbec ne společně. Bylo nám doporučeno vyzkoušet sportovní vozík pro postižené. Firma Benecykl s.r.o. nám ho laskavě zapůjčila a jak Sylvie, tak my jsme byli nadšeni. Vozík má mnohá nastavení a umožňuje tak dceři polohování těla i při delších výjezdech. Nabízí i další využití, dá se zapojit za kolo i tlačit při in-line bruslení. Díky velkým kolům je skvělý na lesní cesty a do terénu vůbec.

Rádi bychom Sylvince i přes její těžký hendikep dopřáli zážitky, které si děti se svými rodinami běžně užívají. Vidíme, jak je naše dcerka šťastná, když může dělat nové věci a být s námi. Pořizovací cena vozíku je však nad naše možnosti, proto jsme se obrátili o pomoc prostřednictvím Patrona dětí. Děkujeme za to, že myslíte na rodiny, které každý den řeší ještě něco navíc než „obyčejné“ rodičovské povinnosti.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě