Aby Týnka zvládla domácí výuku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook pro domácí výuku; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Martina  Bělová
Patron příběhu

Martina Bělová

učitelka

Komentář patrona

Týnka je žačkou naší školy od roku 2018, kdy k nám nastoupila se svou sestrou dvojčetem. Dívky mají ještě staršího bratra a mladší sestřičku. Obě jsou zapojeny do programu Obědy pro děti, který financuje školní obědy dětem, jejichž rodiny se nacházejí v tíživé finanční situaci. S nástupem pandemie koronaviru se jejich situace bohužel ještě o něco zhoršila, protože má maminka méně práce. Týnka ke svému domácímu vzdělávání potřebuje notebook, na ten však doma nejsou peníze. Pojďme jí na něj přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,224 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Týnky, která k domácí výuce potřebuje notebook

Dvanáctiletá Týnka je pohybově nadaná slečna, která má moc ráda tanec. Chodila na balet, v poslední době ji ale zaujal street dance. Dříve také hodně hrála na klavír a zpívala, má totiž velký hudební talent.

V současné době je Týnka společně se svými třemi sourozenci doma, protože jsou zavřené školy. Výuka se ale nezastavila, jen probíhá online, to je ale velký problém. Rodina totiž vlastní jen starý počítač, který už má nejlepší léta za sebou. Často se seká, nereaguje, občas se v něm něco ztratí, spojení s vyučujícími přes webkameru nezvládá vůbec.

Týnka se učí moc ráda a nastalá situace ji trápí. Její rodiče se však nacházejí v situaci, kdy jí bohužel nový počítač pořídit nemohou. Maminka se od ledna letošního roku zaškolovala v oblasti pojišťovnictví, když však měla konečně začít pracovat sama na sebe, objevil se koronavirus. Lidé dnes nemají zájem o uzavírání pojistek a maminka je tak bez příjmu. Tatínek je doma a stará se o téměř stoletého dědu. Občas brigádně vypomáhá s montováním nábytku, to však v tuto chvíli také není možné.

Protože se ale Týnka bez funkčního notebooku neobejde, rozhodla se její maminka požádat o příspěvek na něj dárce Patrona dětí. Pomůžeme?

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě