Aby Viktorka mohla psát úkoly do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Lenka Kučerová
Patron příběhu

Lenka Kučerová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Viktoriina maminka je samoživitelka, která se snaží své děti uživit, jak to jen jde. Bylo jí přislíbeno výnosnější zaměstnání, ale epidemie koronaviru ho zhatila. Mají teď sotva na nájem. Viktorie je mladá dáma, která zvládá nelehkou situaci s nadhledem a noblesou. Nezahořkla a bere život takový, jaký je. Vzdělání je pro ni důležité, ráda by se dostala na střední zdravotnickou školu, ale bez notebooku je pro ni dennodenní výuka i dlouhodobá příprava nemožná. Rodina žádá o příspěvek na notebook touto cestou.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,615 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Viktorky, jejíž rodina se ocitla v obtížné situaci

Viktorce je patnáct let a jejím snem je stát se zdravotnicí. Představuje si, jak jezdí v sanitce a pomáhá lidem. Zbožňuje svého mladšího brášku. Její maminka samoživitelka dělá všechno pro to, aby její děti měly všechno potřebné, ale bohužel veškeré její snažení zhatila epidemie koronaviru.

Viktorčině mamince byla přislíbena lepší práce, která by rodinu udržela nad vodou, ale epidemie bohužel všechno zastavila. Celá rodina je teď doma a nikdo neví, co bude. Viktorčin hlavní úkol je se dobře učit a připravovat se na přijímačky na střední zdravotnickou školu, ale protože nemá notebook, má potíže s odevzdáváním i těch nejmenších úkolů.

V rodině není jediný funkční notebook, všechny úkoly musí pracovitá Viktorka dělat na mobilu. Dlouhodobá příprava je na tak malé obrazovce prakticky nemožná. Její maminka chápe, že její dcera potřebuje notebook, nejen na studium za nouzového stavu i do budoucna, ale bohužel si ho nemůže dovolit pořídit. Rozhodla se proto podat žádost Patronovi dětí a za jakýkoliv příspěvek na Viktorčin notebook upřímně děkuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě