Adámkovi na intenzivní hiporehabilitační pobyt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

týdenní hiporehabilitační pobyt; dar zajišťuje Centrum hiporehabilitace Mirákl, o.p.s.

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Jankulíková
Patron příběhu

Mgr. Lenka Jankulíková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Jsem poradkyní rané péče a Adámek a jeho rodiče jsou mými klienty. Adámkova rodina je úplná, milující, aktivní a optimistická, přitom to nemají vůbec snadné. U Adámka se totiž po povinném očkování projevil tzv. Westův syndrom, což je nebezpečný druh epilepsie. První medikace nezabrala, lékaři naštěstí nasadili kortikoidovou kúru, která zafungovala. Dnes je Adámek bez záchvatů, jeho vývoj je však opožděný. Pro rodiče je péče o něj finančně hodně náročná. Výdaje za jeho rehabilitace, hipoterapie, plavání a jiné návštěvy specialistů je stojí nemalé částky. Nyní by mu chtěli dopřát intenzivní týdenní hiporehabilitační pobyt, který je několikanásobně účinnější, než dosavadní hipoterapie jednou za týden. Pobyt je navíc doplněn o canisterapii, péče o koně, výtvarný program, magnetoterapii a muzikoterapii, které rovněž přispívají k celkovému rozvoji dítěte. Protože je však úhrada takového intenzivního pobytu nad jejich finanční možnosti, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí. Pojďme jim společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého malého bojovníka Adámka

Adámek se narodil v dubnu roku 2017 jako zdravý a krásný kluk. Doma na něj už čekal starší bráška Pavlík a tatínek. První dva měsíce jeho života proběhly naprosto v pořádku. Potom můj maličký podstoupil povinné očkování hexavakcínou. Čtvrtý den po očkování ho náhle přepadl první z mnoha epileptických záchvatů, takže jsem ho odvezla rovnou do nemocnice. Po jeho vyšetření na EEG mi lékaři přišli sdělit, že má můj Adámek Westův syndrom, závažné epileptické onemocnění. Neustále mi opakovali, že prognózy nejsou dobré, že s každým epileptickým záchvatem dochází k dalšímu poškození mozku. Léky nezabíraly, naděje nám svitla až s kortikoidovou léčbou, kterou Adámek podstupoval 3 týdny. Po jejím absolvování se už naštěstí žádný záchvat neobjevil. Adámek však kvůli předchozím záchvatům zůstává psychomotoricky opožděn.

Jakmile nám dali lékaři svolení, hned jsme se s Adámkem vrhli na cvičení. Začali jsme docházet k milé fyzioterapeutce, která ho všechno učila od začátku, od držení hlavičky. Adámek byl zpočátku hodně hypotonický (měl tělo jako hadrová panenka) a sama fyzioterapeutka měla strach, jestli to můj mrňousek vůbec zvládne. Pak jsem s ním ale odjela do Jánských Lázní na rehabilitační pobyt, kde se Adámek úplně poprvé dostal na všechny čtyři a později začal dokonce lézt.

Dnes už sice chodí, ale svým vlastním stylem, který není zrovna ideální. Má totiž nedovyvinuté břišní svalstvo, takže chodí předkloněný. S tím, aby posílil svaly břicha i celého trupu mu však hodně pomáhají hiporehabilitace (rehabilitace využívající jízdu na koňském hřbetu), na které pravidelně jednou týdně dochází. Protože jeho lékaři vidí, že hiporehabilitace opravdu pomáhají, doporučili mu týdenní intenzivní hiporehabilitační pobyt, během nějž by se měly ukázat další pokroky. Tento pobyt však stojí 12 500 korun, což si naše rodina bohužel nemůže dovolit. Proto vás prosím o finanční příspěvek.

Adámek je úžasný kluk, který cvičí a rehabilituje ze všech sil. Hodně ho motivuje jeho starší bráška, po kterém Adámek všechno opakuje. Díky tomu, že je Adámek ještě malý, máme šanci, že z toho, co se naučí teď, bude čerpat i v budoucnu. Abychom mu ale mohli dopřát to, co teď potřebuje nejvíc, potřebujeme vaši pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě