Adámkovi na intenzivní rehabilitaci

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační pobyt REHA KLIM v Sanatoriích Klimkovice

Obrázek daru
Ing. Zdeňka  Čejková
Patron příběhu

Ing. Zdeňka Čejková

asistent pedagoga

Komentář patrona

Pracuji jako asistent pedagoga v mateřské škole, kde mám Adámka na starosti již druhým rokem. Doprovázím ho v průběhu jeho pobytu ve školce. Adámek má už od narození pohybové omezení, takže jsem pořád u něj, aby se nezranil. Často totiž padá a těžko udrží rovnováhu, na společné třídní akce tak vyrážíme s kočárkem. Pomáhám mu i s jídlem. Adámek pravidelně absolvuje měsíční rehabilitační pobyty v lázních, po kterých je vždy o něco pohyblivější. Výrazně také ubylo pádů a nebezpečných situací při jeho chůzi. Rehabilitační pobyty jsou ale velmi drahé, proto rodina prosí o finanční příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 34,020 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adámka, který by jednou rád běhal jako zdraví kluci

Pětiletý Adámek je usměvavý kluk, který bydlí se mnou, svým bráškou a mým přítelem v pronajatém bytě. Jeho tatínek, se kterým jsme rozvedeni, si své syny bere na víkendy a má s nimi moc krásný vztah.

Adi, jak Adámkovi říkáme, se narodil v červnu roku 2013 a byl naším vytouženým miminkem. Očekávali jsme zdravé dítě, ale osud tomu chtěl jinak. Kvůli komplikacím v těhotenství přišel na svět akutním císařským řezem, a to už ve 26. týdnu. Adi vážil pouhých 790 g a měřil 35 cm – byl strašně malinký. I přesto, že mu lékaři podávali kortikoidy na dozrání plic, nemohl můj chlapeček dýchat. Více než měsíc tak musel být připojen na plicní ventilaci, kde dostával vysoké dávky kyslíku. Adi také bojoval s krvácením do mozku. Prognózy lékařů pro nás byly noční můrou – naděje na normální život jsou prý pro Adámka minimální. Místo radosti nad tím, jak krásného máme syna, se tak do našeho života vloudil strach a zoufalost. Nikomu bych nepřála zažívat něco takového. Adi strávil v nemocnici 3 měsíce, ale ukázal nám, že je velký bojovník.

Adi má dnes diagnostikovanou centrální diparézu (postižení dolních končetin) a lehkou hypotonii (svalovou ochablost) – špatně chodí, kyčle má vtočené dovnitř, což představuje velkou zátěž pro jeho páteř i klouby, nezvládá delší trasy a často padá. Vše mu ještě ztěžuje tupozrakost (špatné prostorové vidění) a okluzor na očku. Mentálně je naštěstí v pořádku.

Už od miminka rehabilituje a cvičí s fyzioterapeutkou doma i v lázních. Díky tvrdé práci už umí sedět, lézt i chodit, i když zatím neobratně. Jeho diagnóza mu ale brání naplno se začlenit mezi vrstevníky. Adámek chodí do školky, kde má úžasnou asistentku Zdeničku. Ta je mu velikou oporou a se vším mu pomáhá. Někteří kamarádi ho ale kvůli jeho hendikepu mezi sebe moc neberou.

Adi měl možnost si vyzkoušet terapii REHA KLIM v Klimkovicích, díky které udělal velké pokroky. Tato terapie bohužel není hrazená z veřejného zdravotnictví a naše finanční situace nám neumožňuje dát dohromady potřebný finanční obnos a zaplatit mu další takovou terapii. Proto se obracím na vás a věřím, že s vaší pomocí bude Adámek jednou třeba jezdit na kole nebo hrát fotbal.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě