společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Adámkovi na intenzivní rehabilitaci

Přispívali jste na

rehabilitační pobyt REHA KLIM v Sanatoriích Klimkovice

Ing. Zdeňka  Čejková
Patron příběhu

Ing. Zdeňka Čejková

asistent pedagoga

Komentář patrona

Pracuji jako asistent pedagoga v mateřské škole, kde mám Adámka na starosti již druhým rokem. Doprovázím ho v průběhu jeho pobytu ve školce. Adámek má už od narození pohybové omezení, takže jsem pořád u něj, aby se nezranil. Často totiž padá a těžko udrží rovnováhu, na společné třídní akce tak vyrážíme s kočárkem. Pomáhám mu i s jídlem. Adámek pravidelně absolvuje měsíční rehabilitační pobyty v lázních, po kterých je vždy o něco pohyblivější. Výrazně také ubylo pádů a nebezpečných situací při jeho chůzi. Rehabilitační pobyty jsou ale velmi drahé, proto rodina prosí o finanční příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 34,080 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adámka, který by jednou rád běhal jako zdraví kluci

Pětiletý Adámek je usměvavý kluk, který bydlí se mnou, svým bráškou a mým přítelem v pronajatém bytě. Jeho tatínek, se kterým jsme rozvedeni, si své syny bere na víkendy a má s nimi moc krásný vztah.

Adi, jak Adámkovi říkáme, se narodil v červnu roku 2013 a byl naším vytouženým miminkem. Očekávali jsme zdravé dítě, ale osud tomu chtěl jinak. Kvůli komplikacím v těhotenství přišel na svět akutním císařským řezem, a to už ve 26. týdnu. Adi vážil pouhých 790 g a měřil 35 cm – byl strašně malinký. I přesto, že mu lékaři podávali kortikoidy na dozrání plic, nemohl můj chlapeček dýchat. Více než měsíc tak musel být připojen na plicní ventilaci, kde dostával vysoké dávky kyslíku. Adi také bojoval s krvácením do mozku. Prognózy lékařů pro nás byly noční můrou – naděje na normální život jsou prý pro Adámka minimální. Místo radosti nad tím, jak krásného máme syna, se tak do našeho života vloudil strach a zoufalost. Nikomu bych nepřála zažívat něco takového. Adi strávil v nemocnici 3 měsíce, ale ukázal nám, že je velký bojovník.

Adi má dnes diagnostikovanou centrální diparézu (postižení dolních končetin) a lehkou hypotonii (svalovou ochablost) – špatně chodí, kyčle má vtočené dovnitř, což představuje velkou zátěž pro jeho páteř i klouby, nezvládá delší trasy a často padá. Vše mu ještě ztěžuje tupozrakost (špatné prostorové vidění) a okluzor na očku. Mentálně je naštěstí v pořádku.

Už od miminka rehabilituje a cvičí s fyzioterapeutkou doma i v lázních. Díky tvrdé práci už umí sedět, lézt i chodit, i když zatím neobratně. Jeho diagnóza mu ale brání naplno se začlenit mezi vrstevníky. Adámek chodí do školky, kde má úžasnou asistentku Zdeničku. Ta je mu velikou oporou a se vším mu pomáhá. Někteří kamarádi ho ale kvůli jeho hendikepu mezi sebe moc neberou.

Adi měl možnost si vyzkoušet terapii REHA KLIM v Klimkovicích, díky které udělal velké pokroky. Tato terapie bohužel není hrazená z veřejného zdravotnictví a naše finanční situace nám neumožňuje dát dohromady potřebný finanční obnos a zaplatit mu další takovou terapii. Proto se obracím na vás a věřím, že s vaší pomocí bude Adámek jednou třeba jezdit na kole nebo hrát fotbal.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Dvouletému Floriánkovi na hipoterapii
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Valince na terapii s koňmi
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Klaudince na hiporehabilitační pobyt
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh