Adámkovi na plenky a hygienické potřeby

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětské plenky a hygienické potřeby; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Petra  Horská
Patron příběhu

Bc. Petra Horská

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Adámkovu rodinu navštěvuji přes půl roku jako poradkyně rané péče. Adámek je velmi živý a zvídavý chlapeček. Jeho cesta životem se však hodně zkomplikovala hned po narození, a to kvůli vrozené vývojové vadě, tzv. extrofii močového měchýře a genitálu. Naštěstí se díky moderní medicíně a úžasnému týmu odborníků ve Fakultní nemocnici Motol v Praze postupně daří vrozenou vadu operativně korigovat. Adámek prodělal už v raném věku několik náročných operací, které měly za následek opoždění psychomotorického vývoje. Pravidelným cvičením a další odbornou péčí se ale vše, co kvůli hospitalizaci a následné rekonvalescenci po operacích nemohl dělat, rychle zlepšuje. V jedné domácnosti s nimi žije ještě babička, o kterou se maminka rovněž stará. Z důvodu svého zdravotního znevýhodnění vyžaduje Adámek častější přebalování, čímž se zvyšuje spotřeba plen a hygienických potřeb. Pro maminku samoživitelku, která pobírá rodičovský příspěvek a příspěvek na péči o osobu blízkou, je však těžké to finančně zvládnout.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,554 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adámka, který má za sebou několik operací

Dvouletý Adámek je můj krásný chlapeček, který se pořád usmívá. Na to, s čím vším se jeho malé tělíčko potýká, je až překvapivé, kolik energie v sobě má.

Adámek se narodil s vrozenou vadou močových cest a bez genitálií. Hned po porodu ho odvezli do jiné nemocnice, kde jsem ho z počátku mohla pouze navštěvovat. Celé tohle období bylo šílené, pořádně jsem nevěděla, co se děje a co se bude dít. Lékaři mi pak vysvětlili, že když se Adámek narodil, měl močový měchýř tzv. „venku“. Operativně mu ho museli vrátit tam, kam patří.

Když už to vypadalo, že Adámka konečně pustí z nemocnice domů, došlo ke komplikacím a on musel podstoupit další operaci. Tím se nám pobyt v nemocnici trošku prodloužil, ale jakmile jsme později dorazili domů, byla jsem nejšťastnější osobou na světě. Konečně jsem měla malého u sebe. Adámek je od začátku velký bojovník a pere se jako lev, i když to samozřejmě nemá vůbec jednoduché.

Po roce od jeho narození ho čekala doposud nejnáročnější operace, a to plastika, při níž mu byly „vymodelovány“ genitálie. Operace trvala 10 hodin a já se o svého synka strašně bála. Adámek měl však skvělého pana doktora, který toho pro nás udělal opravdu hodně. A přiznávám, že měl velkou trpělivost i se mnou.

Tím ale Adámkovy zdravotní potíže neustaly, naopak se objevily nové. Začal mít problémy s nožkami. Hned jsme proto najeli na cvičení dle Vojtovy metody. Lékaři nás děsí, že pokud nedojde ke zlepšení, bude muset jít na operaci se zády. Doufám, že k ničemu takovému nedojde.

Protože svého synka vychovávám sama, nemohu mu dopřát vše, co bych chtěla. Výdaje za jeho léčbu jsou totiž obrovské. Velkou položku tvoří nakupování velkého množství plenek a hygienických potřeb, kterých má Adámek obrovskou spotřebu. Kvůli jeho zdravotním obtížím ho musím přebalovat mnohem častěji, jinak hrozí infekce. Proto budu nesmírně vděčná za jakýkoli příspěvek právě na plenky a hygienické potřeby. Moc vám všem děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě