společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Adámkovi rehabilitace pomohou posílit tělo i chůzi

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní neurofyzioterapie; poskytovatelem daru je SAREMA Liberec s.r.o.

Obrázek daru
Martin  Zítek
Patron příběhu

Martin Zítek

Lékař

Komentář patrona

Adama mám v péči od narození, kdy se u něj prokázala vrozená vada mozku. Ta způsobuje problémy s motorikou ve smyslu obrny, tedy částečné ztráty hybnosti končetin.

Aby došlo ke zlepšení jeho chůze, absolvoval ortopedickou operaci ke srovnání kotníků a aplikaci botulotoxinu k uvolnění svalů. Kromě ortopedických problémů trpí také oční vadou.

Jeho stav se i přes léčbu, rehabilitace a lázeňské pobyty, zřejmě nikdy zcela neupraví. Bude tedy potřebovat zvýšenou péči maminky. Nebude pro něj snadné zařadit se mezi vrstevníky a navštěvovat dětský kolektiv. Naštěstí u této vady nedochází k postižení mentálních funkcí, takže bude svými schopnostmi a znalostmi odpovídat svým vrstevníkům.

Intenzivní fyzioterapie posílí Adámkovo tělo a následně mu chůze půjde lépe.

Společně jsme vybrali
celou částku 49,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Adámek bojuje s vrtkavou chůzí, což mohou změnit rehabilitace

Adámek si rád hraje s autem a traktorem. Má rád zvířátka a jízdu na odstrkovadle. Stále pro něj ale není snadné udržet rovnováhu a ve svých 3,5 letech nedokáže sám chodit. Zatím mu jako opora slouží nábytek, kterého se přidržuje. Na podzim byl na operaci, kde mu srovnávali kotník. To samé již podstoupil i na druhé noze.

Krátce po narození se ukázalo, že syn není tak zdravý, jak vypadá. Má vrozenou vývojovou vadu centrálního nervového systému, tzv. agenezi corpus callosum (tzn. nedovyvinutý svazek nervových vláken, který propojuje obě mozkové hemisféry). U syna se to projevuje právě špatným vývojem nohou, nejistotou samostatné chůze v současné době a oční vadou. Mentálně by měl být v pořádku.

Od malička se synem intenzivně rehabilituji Vojtovu metodou a nyní, na doporučení neurologa, bych s ním ráda vyzkoušela speciální TheraSuit rehabilitace. Z finančního hlediska si je ale nemohu dovolit.

Jsem samoživitelka a mám pouze Adámka. Z rodičovského příspěvku a z příspěvku na péči o syna hradím nejen nákup speciálních pomůcek jako např. ortopedickou obuv a brýle, ale také doplňující rehabilitace, které nejsou hrazené pojišťovnou. Ze zbylých finančních prostředků musím zajistit také stravu a bydlení. Občas je pro mě těžké odpírat chlapci nějakou hračku či dobrotu, ale šetřím na rehabilitace, které potřebuje.

Proto Vás moc prosím o finanční podporu pro mého syna. Chtěla bych, aby mohl rehabilitovat pod vedením zkušeného odborníka, a i nadále vidět velké pokroky, které dělá. Jednou by se mohl pohybovat víceméně sám, na vlastních nohách. Zároveň toto cvičení pomůže s jeho soustředěním. Předem mnohokrát děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě