Adaptační kurz se školou pro Filípka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

adaptační kurz se školou

Obrázek daru
Bc. Lenka Hurtová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Lenka Hurtová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Filípka znám díky spolupráci rodiny se sociálně aktivizační službou. Filípek začal navštěvovat 5. třídu základní školy a společně se svými spolužáky by měl odjet na třídenní adaptační pobyt. Jeho rodiče, kteří mají dohromady 7 dětí, však nemají na úhradu pobytu dostatek peněz. Kromě nakupování nezbytných školních potřeb pro své školou povinné děti byli totiž v posledních měsících zatíženi nedoplatkem na energie a vodu. V září by však nedoplatek měli dorovnat. Byla bych moc ráda, kdyby mohl Filípek zažít různá dobrodružství a hry na krásném místě v přírodě, ve společnosti spolužáků, která má rád. Proto jsem se rozhodla oslovit dárce Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Filípka, který by rád zažil dny plné dobrodružství se svými spolužáky

Dvanáctiletý Filípek se po dlouhých letních prázdninách těšil do školy. Chodí už do 5. třídy a je na to náležitě pyšný. První školní den přišel domů s tím, že se celá jeho třída chystá na třídenní adaptační pobyt. Cena takového pobytu je 1 050 korun, ty ale bohužel v rodinném rozpočtu nejsou.

Filípkův tatínek sice pracuje, momentálně však prochází procesem oddlužení. Maminka je na mateřské dovolené. A protože mají dohromady sedm dětí, není pro ně snadné to finančně zvládnout. Začátek školního roku navíc patří k nejnáročnějším obdobím, protože vybavit do školy a školky tolik dětí je nesmírně nákladné.

Aby tak mohl Filípek na adaptační pobyt odjet, potřebuje pomoc. Pojďme mu proto přispět na tři dny plné her a dobrodružství ve společnosti svých spolužáků.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě