Adélce na brýle a letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor a dioptrické brýle

Obrázek daru
Mgr. Svatava Poulson
Patron příběhu

Mgr. Svatava Poulson

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Adélka je spolužačka mého syna na základní škole. Žije se svojí babičkou, která ji má v pěstounské péči. Adélce byla zjištěna silná oční vada, vidí pouze na 30 %, a potřebuje brýle. Vím, že se babička snaží vnučce láskyplně vynahradit absenci rodičů, hospodaří přitom však s velmi omezeným finančním rozpočtem. Proto jsem jí doporučila projekt Patron dětí, který jí může s financováním brýlí, ale také letního tábora, kam si Adélka moc přeje jet, pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,456 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh své vnučky, kterou má v pěstounské péči

Jsem babičkou desetileté Adélky, kterou mám od jejích 18 měsíců svěřenou do pěstounské péče. Její rodiče jsou drogově závislí a nechtějí se o ni starat. Situace pro mě není jednoduchá, neboť jsem vdova, mám však skvělou rodinu, která mi v těžkých chvílích vždy pomůže.

Adélka je moc šikovná a dělá mi jen radost. Každý den se jí snažím vynahradit smutný fakt, že není se svými rodiči. Ačkoliv byla velmi malá, když zažila ošklivé chvíle, nese si následky stále s sebou. Je úzkostlivá, musí usínat při světle a těžce nese každý můj odchod. Sužují ji obavy, že ji zase někdo blízký opustí.

A proč vám to vlastně vyprávím? Před časem si vnučka začala stěžovat, že špatně vidí. Šla jsem s ní hned k lékaři, kde se ukázalo, že trpí silnou vadou zraku – vidí jen na 30 %. Okamžitě jsme pořídily nové brýle, ty se nám ale rozbily a na nové teď nemám peníze. Adélka by také ráda odjela na letní tábor, kam se moc těší. Bohužel, ani úhrada tábora není v mých finančních možnostech.

Od maminky Adélčina spolužáka jsem se ale dozvěděla o Patronovi dětí a rozhodla se, že zkusím požádat o pomoc s úhradou brýlí i tábora. Brýle jsou pro Adélku nutností a tábor odměnou, kterou si moje šikulka moc zaslouží. Za vaši pomoc budu nesmírně vděčná.

P. S. Jméno vnučky v příběhu není skutečné, náš příběh ale skutečný je.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě