Adélce na motomed

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doplatek na motomed; dar zajišťuje REPO-RECK spol. s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Martina  Musilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Musilová

trenérka atletiky

Komentář patrona

Adélku jsem potkala před 6 lety na závodech Českého poháru vozíčkářů a už tehdy jsem v ní viděla velký závodní potenciál. Momentálně ji čtvrtým rokem trénuji a naše spolupráce je rok od roku lepší. Adélka je šikovná holka a silná osobnost. Vzhledem ke svému postižení by měla používat motomed, který je skvělý pro pohybovou rehabilitaci. Slouží totiž převážně k posílení dolních končetin, které navíc zbavuje křečí. Díky motomedu by Adélka mohla více trénovat doma, což by ji jistě k pohybu motivovalo mnohem víc, než sezení ve vozíku. A ulevilo by se také rodičům, kteří by s Adélkou nemuseli dojíždět do specializovaných center, kde motomedy mají.

Společně jsme vybrali
celou částku 28,133 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Adélky, která se i přes dětskou mozkovou obrnu věnuje lehké atletice vozíčkářů

Sedmnáctiletá Adélka strávila první 2 měsíce svého života v inkubátoru. Narodila se totiž už ve 30. týdnu, bohužel s krvácením do mozku a potížemi s dýcháním. Nějaký čas tak musela být napojena na plicní ventilátor. Po našem příjezdu domů z nemocnice jsme s ní začali okamžitě cvičit dle Vojtovy metody, protože nám bylo jasné, že Adélku doženou následky krvácení do mozku. Že se jedná o dětskou mozkovou obrnu s postižením všech čtyř končetin, jsme se dozvěděli, až když byl Adélce rok. Od té doby Adélka absolvovala nespočet rehabilitačních pobytů, ale ani přes usilovné cvičení a péči se její stav nijak výrazně nezlepšil.

Dnes se pohybuje pouze na invalidním vozíku. Má za sebou také 5 ortopedických operací a 2 operace očí. Mohla by si samozřejmě stěžovat, jak těžké to v životě má, to by ale moje holčička nikdy neudělala. Adélka je totiž i přes svůj hendikep veselá a usměvavá a s nepřízní osudu se statečně pere. K tomu jistě přispěl fakt, že chodila do dvou běžných školek, kde ji ostatní děti úžasně přijali. V obou školkách se cítila moc dobře, a to hlavně díky ochotném personálu i spolužákům, kteří ji vzali mezi sebe, a její postižení pro ně nebylo překážkou. Nikdy proto neměla pocit, že by s ní něco bylo v nepořádku. Dnes Adélka chodí na střední školu, kde je také moc spokojená.

V deseti letech Adélka objevila smysl svého života ve sportu a začala se věnovat lehké atletice vozíčkářů. Mezi její silné disciplíny patří hod kuželkou, hod diskem a vrh koulí. Jezdí na soutěže po celé ČR a reprezentuje nás na MS juniorů. Mezi Adélčinými úspěchy vyčnívá bronzová medaile z Holandska a Portugalska a několik medailí z tuzemských závodů. Největší úspěch ale zaznamenala v roce 2015, kdy byla vyhlášena Sportovcem roku Olomouckého kraje. V roce 2014, 2015 a 2016 se také stala Atletem roku města Olomouc. A nesmím zapomenout zmínit, že je držitelkou několika českých rekordů. Jsem na ni obrovsky pyšná.

I přes intenzivní sportovní přípravu však musí Adélka rehabilitovat i doma. Lékaři nám doporučují motomed, který je určen pro pravidelnou rehabilitaci a protahování zkrácených svalů na horních i dolních končetinách. S motomedem by Adélka získala rehabilitační pomůcku, za kterou teď musí dojíždět do specializovaných zařízení, a zároveň stroj, který by jí pomohl se sportovní přípravou a zlepšoval její fyzickou kondici. Pořizovací cena motomedu je 135 033 korun. Většinu už máme, stále nám však chybí necelých 30 000 korun. K pořízení motomedu nám tak chybí už jen krůček. Protože však není v našich silách teď tolik peněz ušetřit, prosíme o příspěvek vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě