Adélce na školní výbavu pro prvňáčka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky pro prvňáčka; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Barbora Tošnerová
Patron příběhu

Barbora Tošnerová

pracovník v sociálních službách pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice rodiny. Adélka vyrůstá pouze s maminkou a třemi sestrami. Rodina nemá dostatek finančních prostředků, aby byla schopna pokrýt náklady spojené s nástupem tří dětí do školy. Proto maminka požádala o pomoc s financováním školních pomůcek pro Adélku, která půjde do první třídy. Adélce by to pomohlo v tom, aby se dobře začlenila do kolektivu.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,049 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby měla Adélka ve škole vše, co má správný prvňáček mít

Jsem maminkou samoživitelkou 4 krásných holčiček. Nejstarší je devítiletá Anna Maria, dále je to osmiletá Nicola Martina, šestiletá Adélka Nella, kterou teď čeká nástup do první třídy, a pětiletá Růženka. Růženka má bohužel cystu na mozku a patří do skupiny dětí s 3. stupněm handicapu. Růženku mi kvůli jejímu znevýhodnění nechtějí vzít do školky, takže máme individuální plán a pracujeme spolu doma.

Otec tří nejstarších holek na svoje dcery neplatí výživné. Kvůli neplacení alimentů už je dokonce v podmínce, byl poslán na prospěšné práce, ale zatím to k ničemu nebylo. Neustále musím bojovat za to, aby se v této věci vůbec něco dělo. Otec nejmladší Růženky je v insolvenci, ale výživné na ni dostávám alespoň od insolvenční správkyně.

Protože jsem na děti sama, není pro mě vždy jednoduché všechno poplatit. S příchodem nového školního roku musím svým dětem zajistit školní pomůcky, bohužel to však není v mých finančních možnostech. Adélka se teď chystá do první třídy, takže potřebuje opravdu úplně všechno. Do školy se moc těší a já bych chtěla, aby měla vše potřebné. A protože už moc nevím, co jiného dělat, obrátila jsem se s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě