Adriance na individuální terapie

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapii na 1 měsíc - terapie bude probíhat po záštitou Centra dětské ergoterapie PLAY SI v Praze.

Obrázek daru
Mgr. Eliška  Haškovcová
Patron příběhu

Mgr. Eliška Haškovcová

ergoterapeut

Komentář patrona

S Adriankou pracuji od léta 2017 jako ergoterapeut. Od prvního momentu bylo jasné, že bude potřebovat specifický přístup a intenzivní péči. Adrianka v té době totiž neakceptovala žádné terapie, z každé návštěvy lékaře a terapeuta byla velmi vystresovaná. Z počátku našich setkávání hodně plakala, ale později ji to „nastartovalo“ tak, že dnes už dokáže být v jedné místnosti (zatím pouze v domácím prostředí) pouze s terapeutem, bez maminky. Sama si zkouší postavit se k nábytku a napodobuje hry, které předvádí terapeut. Z každého úspěchu má ohromnou radost. Nyní bych si pro ni představovala program individuální podpory, který by probíhal pravidelně v domácím prostředí, případně i individuální terapii. Aby docházelo k úspěšným změnám v psychomotorickém vývoji a k nácviku novým dovednostem, je potřeba se terapiím věnovat intenzivně a pravidelně. Děkuji všem, kteří pomáhají.

Společně jsme vybrali
celou částku 30,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohla malá Adrianka cvičit doma, kde se cítí dobře

Jmenuji se Adrianka a i když jsem ještě malá, mám toho už hodně za sebou. Do porodnice se mnou mamka s taťkou odjížděli sanitkou a už v té chvíli byla mamka v bezvědomí. Začal náš boj o život. Příchod na svět se mi prostě moc nepovedl. Protože jsme ale obě velké bojovnice, nakonec jsme vyhrály.

Dnes jsou mi tři roky a vyvíjím se jinak než moji vrstevníci. Přestože mám spoustu zoubků, nedokážu pořádně jíst, proto mě rodiče krmí speciálním mlékem. Zatím také neumím chodit ani klečet, a tak se moji rodiče i bráška se ségrou snaží mě trošku rozpohybovat. Navíc teď za mnou jezdí paní fyzioterapeutka a z toho mám velkou radost.

Mamka s taťkou doufají, že se na nožičky jednou postavím, ale protože mi to zatím nejde a oni mi chtějí situaci co nejvíce ulehčit, prodali starý dům a staví pro mě nový, bezbariérový. Než ale bude hotový, bydlíme v podnájmu. Platit hypotéku, podnájem, školní výdaje pro mé sourozence a všechny moje terapie je pro rodinu hodně náročné. Taťka má dvě zaměstnání, abychom zvládli všechno poplatit, a mamka je doma a stará se o mě.

Každý den musím poctivě cvičit. Protože se ale bojím lidí a v cizím prostředí mi není dobře, cvičím hlavně doma. Jedna hodina s fyzioterapeutkou však stojí 1 500 Kč a já musím provádět speciální cviky alespoň dvě hodiny 2x týdně. Navíc také začínám s logopedií, protože se musím naučit komunikovat alespoň tak, abych byla schopná ukázat na to, co zrovna potřebuji. Zatím se vyjadřuji hlavně smíchem a pláčem.

Rodiče mi bohužel všechny potřebné terapie zaplatit nemohou. Proto bych vás chtěla poprosit o příspěvek na individuální terapie (ergoterapie, logopedie, fyzioterapie), které by probíhaly hlavně u nás doma. Tam se totiž cítím dobře a lépe se na všechno soustředím.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě