Aktivní mechanický vozík pro Adélku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Aktivní invalidní vozík; dar zajišťuje Meyra

Obrázek daru
Romana  Písková
Patron příběhu

Romana Písková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S maminkou Adélky se známe od šesti let a prošly jsme spolu základní i střední školu. Malou Adélku znám od narození. Trpí dětskou mozkovou obrnou. Od počátku nemoci s ní rodiče cvičili Vojtovu metodu, která velmi pomohla, ale jak Adélka rostla, začala s intenzivnější rehabilitací, jezdí také na lázeňské pobyty. Maminka Adélku každý den dopravuje do školy na starším vozíku, jak ale Adélka roste, začíná být nedostačující. Už je zkrátka velká slečna a potřebovala by vozík na míru. Nový, aktivní vozík by jí usnadnil přesuny a byla by s ním soběstačnější.

Adélka má velké štěstí, že má hodnou a obětavou rodinu, pomáhají i babičky a dědové. Pořizovací cena vozíku je pro ně vysoká, proto se obrátili s prosbou o pomoc na projekt Patron dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,790 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

S aktivním mechanickým vozíkem bude Adélka samostatnější

Když se Adélka narodila, nic nenasvědčovalo tomu, že by mohla mít zdravotní problémy. Od šesti měsíců si rodiče začali všímat, že má problém s používáním nožiček. Vypadalo to, jako že je jen malý lenoch a že všechno má svůj čas. Odborníci pak zjistili bolestnou pravdu. Adélka trpí dětskou mozkovou obrnou.

Cvičení Vojtovy metody se věnovala až do 4,5 let. Díky tomu se postupně dostala na nožičky, nejdříve chodila v chodítku, později s trojbodovými holemi. Adélka má za sebou několik operací, které pomáhají uvolnit ztuhlé svalstvo na nohách, rehabilituje v různých centrech. Snaží se chodit s francouzskými holemi, ale ujde vždy jen kousek a je brzy unavená.

Adélka se tam, kam potřebuje přepravuje na starším typu invalidního vozíku nebo zdravotních golfkách. Jak ale roste a je těžší a těžší, začínají vozíky být pro ni i průvodce nevyhovující. Aktivní mechanický vozík na míru by velmi usnadnil její pohyb a umožnil by jí osamostatnit se.

Maminka je s Adélkou a synem sama, a cena nového vozíku je pro ni velkým výdajem. Proto oslovila Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Adélku čeká na její cestě k samostatné chůzi ještě moc a moc cvičení. Je ale statečná a pozitivní a má kolem sebe báječnou rodinu. Pomůžeme jí s pořízením vozíku?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě