Aktovka a školní potřeby pro Danušku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

aktovku, psací a výtvarné potřeby pro 1. třídu; dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Mgr. Jiřina  Zumrová
Patron příběhu

Mgr. Jiřina Zumrová

ředitelka mateřské školy

Komentář patrona

Jsem ředitelkou mateřské školy a zároveň třídní učitelkou Danušky. Danuška chodí do školky ráda, je vnímavá a v kolektivu se cítí dobře. Zpočátku žila s oběma rodiči, v průběhu roku 2018 však matka nahlásila otce na policii pro podezření z obtěžování dítěte a s Danuškou od něj odešla. V té době ještě žila babička, která mi tuto situaci potvrdila. Danuška měla babičku moc ráda a její smrt ji na konci loňského roku hodně zasáhla. Danuška se chystá v září do 1. třídy a její matka potřebuje pomoci s nákupem školních potřeb. Ušetřené peníze by totiž použila na úhradu bydlení a jídla a alespoň na měsíc by se jí finančně ulevilo.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,960 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka a její dcerka si prošly fyzickým i psychickým týráním a nyní začínají nový život

Danuška (6 let) bydlí s maminkou v malé dřevěné chatce. Momentálně jsou odkázány pouze na sociální dávky, takže si jiné bydlení nemohou dovolit. Danuška zatím chodí do školky, v září už ale nastoupí do 1. třídy. A to je hlavní důvod, proč se maminka obrátila na Patrona dětí. Danuška totiž bude potřebovat školní pomůcky, na které maminka nemá peníze.

A jak se holky ocitly v takové situaci? Danušky otec byl násilník, který svou ženu i dceru psychicky a fyzicky týral. Jednoho dne se jim však podařilo utéct, jenom s tím, co měly na sobě. Danušky otec jim vyhrožoval, že pokud se k němu nevrátí, všechny jejich věci prodá a spálí. A to se také stalo. Maminka totiž rozhodně neměla v úmyslu se vracet. Danuška tak přišla o své oblečení i hračky, s maminkou neměly do nového života vůbec nic.

Maminka se snaží, aby byla Danuška šťastná, ale ta samozřejmě cítí, že je jiná než ostatní děti. Ví, že si spoustu věcí nemohou dovolit. Zkušenost s jejím otcem ji navíc natolik poznamenala, že se dodnes bojí všech mužů.

Protože je maminka na všechno sama a s Danuškou nemají nikoho, kdo by jim pomohl, rozhodla se požádat o pomoc nás. Společně totiž můžeme dát Danušce šanci začít školní docházku s pocitem, že je na svůj první rok ve škole připravená.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě