Aktovka a školní potřeby pro Péťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní potřeby pro prvňáčka (aktovka, penál, sáček na cvičky, box na svačinu, desky na sešity, balíček výtvarných potřeb); dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Jana  Rymplová
Patron příběhu

Jana Rymplová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S rodinou budoucího školáka Péti se znám už nějaký čas a troufám si říci, že jsme přátelé. Péťu i jeho sourozence mám moc ráda a vzhledem k tomu, že vlastní vnoučata ještě nemám, pasovala jsem se do role jejich „náhradní babičky“. Děti vidím tak 1x týdně, kdy se stavím třeba na návštěvu. Někdy spolu jdeme také na procházku nebo výlet. Společně rovněž oslavujeme všechny možné svátky a narozeniny. Když je potřeba, děti i hlídám. Snažím se prostě pomáhat, jak jen mohu. Péťa se nyní chystá do 1. třídy a je z toho nadšený. Trápí ho ale řada zdravotních problémů. Péťa je ve svém vývoji trošku opožděný, navíc nemá růstový hormon, který mu musí maminka podávat injekčně. Také je často nemocný a má problémy s řečí. Maminka s ním pravidelně dochází na logopedii, přesto mu ale ještě není zcela rozumět. V loňském roce si vyzkoušel zápis do školy, ale mamince bylo doporučeno, aby s jeho nástupem do 1. třídy posečkala. Letos jí v psychologickém poradenském centru poradili, aby Péťu zapsala do třídy pro děti s poruchami řeči. Maminka to udělala a Péťa byl přijat. Protože je však maminka na rodičovské dovolené a rodina žije převážně z platu jejího partnera, nemají peněz nazbyt. Vzhledem k finanční situaci rodiny tak pro ně není snadné uhradit všechny výdaje spojené s Péťovým nástupem do 1. třídy. Proto vás žádají o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,162 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Péťa se chystá do 1. třídy a chybí mu potřebné školní pomůcky

Sedmiletý Péťa v září nastoupí do 1. třídy a moc se na to těší. Maminka ho však bude muset vozit do 18 kilometrů vzdálené školy, kde mají třídu pro děti s vadami řeči. Péťovi totiž není moc rozumět a někdy mu to pomaleji myslí. Maminka s ním samozřejmě navštěvuje logopeda, jeho verbální projev ale nestačí na to, aby se připojil k dětem do běžné třídy. To ale vůbec nevadí. Péťa se školy nemůže dočkat a nejvíc se těší na to, jak bude chodit s aktovkou na zádech.

Péťa bydlí se svojí maminkou, jejím přítelem, osmiletou sestřičkou Nikolkou a dvouletým bráškou Jiříkem v pronajatém bytě 3+kk. Maminka je s Jiříkem na rodičovské dovolené a její partner pracuje na třísměnný provoz. Jeho příjem však není tak velký, aby momentálně stačil na všechno potřebné. S Péťovým nástupem do 1. třídy se totiž pojí velké počáteční výdaje. Péťa je navíc nemocný a maminka mu musí každý den injekčně podávat růstový hormon. Péče o něj a pravidelné cesty k lékařům do vzdáleného okresního města tak rovněž výrazně zatěžují rodinný rozpočet. A protože si rodina teď nemůže dovolit výdaj v podobě nutné výbavy pro jejich budoucího prvňáčka, rozhodla se maminka požádat o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě