Alence na kroužek gymnastiky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek gymnastiky na 2. pololetí

Obrázek daru
Dana  Loci
Patron příběhu

Dana Loci

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Alenka je šikovná dívka, která ve škole patří k nejlepším žákům. Prodělala však neurologické onemocnění, jehož následky u ní přetrvávají dodnes (má tiky v očích). Proto je pravidelně sledována na neurologii, psychologii i očním. Alenka navštěvuje kroužek gymnastiky, který ji moc baví. Ráda by v této aktivitě pokračovala, protože je opravdu šikovná. Gymnastika jí pomáhá ventilovat každodenní stres, je to pro ni relaxace, možnost rozvoje a způsob, jak navázat nové sociální vazby. Maminka si však v tuto chvíli nemůže dovolit kroužek financovat, proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,670 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Alenky, které gymnastika pomáhá vyrovnat se se stresem

Jedenáctiletá Alenka žije se svojí maminkou na ubytovně pro matky s dětmi. Holky jsou skvěle sehraný tým, jednoduché to ale v životě nemají.

Alenka nikdy nepoznala svého tatínka. Maminku opustil 2 měsíce před tím, než se narodila. I když maminka pracuje a snaží se své dceři dopřát vše potřebné, ne vždy je to v jejích silách. Bohužel nesplňuje požadavky pro získání přídavků ani příspěvků na bydlení a z jedné výplaty někdy všechno uhradit nedokáže. Například financování kroužků je nad její finanční možnosti.

Alenka je moc šikovná a ve třídě patří mezi nejlepší studentky. Zpívá také v dětském folklorním souboru, má velký pěvecký i výtvarný talent. Vyhrála už pár pěveckých a tanečních soutěží a je přebornicí v deskových hrách. Má blízko ke svému staršímu bráškovi (25 let) i sestřičce (21 let), jsou to její hrdinové. Malá zpěvačka má také ráda zvířátka, bohužel ale nemůže mít žádné vlastní – na ubytovně nejsou zvířata povolena.

Alenka se loni potýkala s neurologických onemocněním, které se projevovalo a tiky a „ujížděním očí“. K těmto projevům často docházelo v situacích, kdy se cítila ve stresu. Tím, co ji dokáže zklidnit, je pravidelný pohyb. V prvním pololetí letošního školního roku začala díky podpoře dárců Patrona dětí navštěvovat kroužek gymnastiky, kde se jí ohromně zalíbilo. Ráda by v něm pokračovala i ve druhém pololetí, maminka ale na kroužek nemá peníze. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě