Alence na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Zdislava  Bílá
Patron příběhu

Mgr. Zdislava Bílá

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Alenčinou maminkou pracujeme od října roku 2015 v souvislosti s řešením rodinných vztahů a nepravidelného hrazení výživného ze strany otce. Maminka je i přes svůj tíživý finanční stav velmi aktivní a snaží se svou situaci řešit. Je schopna dceru obdarovat věcmi, které nejsou pro finanční rozpočet velkou zátěží. Alenka je šikovné děvče, ve škole se prospěchově řadí mezi jednu z nejlepších. Jejím velkým přáním je zúčastnit se o velkých prázdninách dětského tábora, kde by si mohla najít nové kamarády. Díky možnosti být mezi dětmi svého věku a zažívat s nimi dobrodružství by se začlenila do kolektivu a nebylo by u ní tolik zřetelné její sociální znevýhodnění. V maminčiných finančních možnostech však prozatím není na letní tábor našetřit.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,190 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh šikovné Alenky, která si moc přeje zažít pravý letní tábor

Devítiletá Alenka žije se svojí maminkou na ubytovně pro matky s dětmi. Holky jsou skvěle sehraný tým, jednoduché to ale v životě nemají.

Alenka nikdy nepoznala svého tatínka. Maminku opustil 2 měsíce před tím, než se narodila. I když maminka pracuje a snaží se své dceři dopřát vše potřebné, ne vždy je to v jejích silách. Maminka nesplňuje požadavky pro získání přídavků ani příspěvků na bydlení, z jedné výplaty někdy ale všechno uhradit nedokáže. Například financování kroužků, školy v přírodě nebo školních obědů je nad její finanční možnosti.

Alenka je moc šikovná, je 2. nejlepší studentkou ve třídě. Zpívá také v dětském folklorním souboru, má velký pěvecký, ale i výtvarný talent. Alenka už vyhrála pár pěveckých i tanečních soutěží a je přebornicí v deskových hrách. Má blízko ke svému staršímu bráškovi (23 let) i sestřičce (19 let), jsou to její hrdinové. Malá zpěvačka má také ráda zvířátka, bohužel ale nemůže mít žádné vlastní – na ubytovně nejsou zvířata povolena.

Alenka bojuje s tiky, s neovladatelným škubáním hlavy a kašláním – k těmto projevům dochází tehdy, když je ve stresu. Tím, co ji dokáže zklidnit, je pravidelný pohyb a pobyt v přírodě. Proto by ráda v létě odjela na tábor. Maminka na zaplacení tábora nemá dostatek peněz, protože ale ví, jak moc si to Alenka přeje, obrátila se na Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě