společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Alence na školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky

Obrázek daru
Helena Tursunová
Patron příběhu

Helena Tursunová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Alenku a její rodiče znám, protože jsme kdysi bydleli všichni v jednom domě. Alenka si hrávala s mým vnoučkem. Je to vzorná a hodná holčička. Bohužel její rodiče přišli o zaměstnání a posléze i o bydlení. Momentálně přebývají v azylovém domě a hledají si práci. Byla bych ráda, kdyby měla Alenka lepší bydlení, letní tábor, hračky, je to dětská dušička a tu potěší i to nejmenší. Rodina se zatím ze všeho dostala, ale teď na tom nejsou nejlépe a nemohou si dovolit pořídit Alence ani školní potřeby. Prosím proto o pomoc touto cestou. Moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,970 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Alenky, jejíž rodina prochází těžkou zkouškou

Desetiletá Alenka je vzorná žákyně a hodná slečna, která si moc ráda hraje s ostatními dětmi. Postihla ji ale těžká rána, když její rodiče přišli o zaměstnání a krátce poté i o byt. Rodina byla nucena se odstěhovat do azylového domu, kde přebývá dodnes.

Navzdory tomu všemu zůstává Alenka skromná a silná. Pomáhá, kde se dá, a jestli jí vadí, že bydlí s rodiči v jedné místnosti, a že musí sdílet koupelnu a kuchyň s mnoha dalšími rodinami, nedává to najevo. Rodiče zažádali o městský byt a pilně hledají novou práci, věří, že bude líp. Momentálně ale nedokážou poskytnout Alence všechno, co by potřebovala, například školní potřeby. Je ale důležité, aby nový školní rok začala co nejlépe, a proto se Alenčini rodiče rozhodli podat žádost o pomoc u Patrona dětí. Přispět Alence na nové školní potřeby můžeme ještě dnes!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě