Alence na školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky

Obrázek daru
Helena Tursunová
Patron příběhu

Helena Tursunová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Alenku a její rodiče znám, protože jsme kdysi bydleli všichni v jednom domě. Alenka si hrávala s mým vnoučkem. Je to vzorná a hodná holčička. Bohužel její rodiče přišli o zaměstnání a posléze i o bydlení. Momentálně přebývají v azylovém domě a hledají si práci. Byla bych ráda, kdyby měla Alenka lepší bydlení, letní tábor, hračky, je to dětská dušička a tu potěší i to nejmenší. Rodina se zatím ze všeho dostala, ale teď na tom nejsou nejlépe a nemohou si dovolit pořídit Alence ani školní potřeby. Prosím proto o pomoc touto cestou. Moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,970 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Alenky, jejíž rodina prochází těžkou zkouškou

Desetiletá Alenka je vzorná žákyně a hodná slečna, která si moc ráda hraje s ostatními dětmi. Postihla ji ale těžká rána, když její rodiče přišli o zaměstnání a krátce poté i o byt. Rodina byla nucena se odstěhovat do azylového domu, kde přebývá dodnes.

Navzdory tomu všemu zůstává Alenka skromná a silná. Pomáhá, kde se dá, a jestli jí vadí, že bydlí s rodiči v jedné místnosti, a že musí sdílet koupelnu a kuchyň s mnoha dalšími rodinami, nedává to najevo. Rodiče zažádali o městský byt a pilně hledají novou práci, věří, že bude líp. Momentálně ale nedokážou poskytnout Alence všechno, co by potřebovala, například školní potřeby. Je ale důležité, aby nový školní rok začala co nejlépe, a proto se Alenčini rodiče rozhodli podat žádost o pomoc u Patrona dětí. Přispět Alence na nové školní potřeby můžeme ještě dnes!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě