Aleškovi na školu v přírodě

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Bc. Václav  Brejcha
Patron příběhu

Bc. Václav Brejcha

sociální pracovník

Komentář patrona

S Alešovou rodinou dlouhodobě spolupracuji jako kurátor pro děti a mládež v rámci OSPOD. Alešova maminka pochází ze Slovenska a po svém přestěhování do České republiky před několika lety potřebovala pomoci. Zpočátku využívala pomoc různých sociálních služeb, postupem času se nám naštěstí podařilo její obtížnou počáteční situaci stabilizovat. Maminka je momentálně vedena na úřadu práce, aktivně si však hledá práci. Kvůli častým absencím z důvodu péče o její dvě děti jí byl opakovaně ukončován pracovní poměr. Po nějakém období ale byla vždy přijata zpět. Aktuálně tedy nepracuje, takže se ona a její dvě děti potýkají s nedostatkem peněz. Rodině velmi pomáhá nadace Obědy pro děti, která Aleškovi i jeho sestře Markétce hradí školní obědy. Školu v přírodě, na kterou se Alešova třída chystá, už ale musí maminka financovat sama. A to si bohužel nemůže dovolit, proto žádá o finanční příspěvek. Aleš před rokem změnil školu a stále své spolužáky dobře nezná. Proto by mu pobyt na škole v přírodě pomohl se více zapojit do třídního kolektivu.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka nemá dostatek peněz na úhradu školy v přírodě

Jedenáctiletý Alešek je hyperaktivní kluk, který potřebuje být neustále v pohybu. Velké množství téměř nevyčerpatelné energie mu však působí problémy ve škole, takže k sobě musí mít asistenta. Neustále pracujeme na tom, aby se dokázal soustředit a udržel pozornost. Obávám se, že je to nikdy nekončící úsilí.

Aleška a jeho sestřičku Markétku vychovávám sama. Dříve jsem měla dobře placenou práci, ale protože jsou děti často nemocné a já nemám nikoho, kdo by mi je pohlídal, propustili mě pro opakovanou absenci. A to se bohužel děje pořád dokola. Máme proto lepší měsíce, kdy mám pravidelný příjem, které se střídají s měsíci, kdy jsem téměř bez peněz. Pocházím totiž ze Slovenska, a i když mám v Čechách trvalý pobyt, na většinu dávek sociální pomoci nedosáhnu.

Aleškova třída zanedlouho vyrazí na školu v přírodě. Pro Aleška je to skvělá příležitost, jak lépe poznat své spolužáky. Pokud jde o komunikaci s dětmi, je totiž dost ostýchavý. V méně formálním prostředí se však jistě osmělí a začne si s dětmi opravdu povídat. Bohužel se ale může stát, že nikam nepojede. Momentálně není v mých finančních možnostech mu školu v přírodě zaplatit, a tak se obracím s žádostí o pomoc na vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě