Aleškovi na sportovní kroužek vSokolu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

cvičení pro děti v oddíle všestrannosti TJ Sokol Poruba na jeden rok

Obrázek daru
Hana Pavlíčková, Dis.
Patron příběhu

Hana Pavlíčková, Dis.

sociální pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí, Ostrava-Poruba

Komentář patrona

Krásná blonďatá dvojčátka Alešek a Filípek jsou velmi živé aktivní děti, bohužel mají zdravotní obtíže, které činí výchovu těchto chlapců náročnější. Rodiče se snaží i v jejich obtížné sociální situaci zvládnout vše, co jim život přináší. Bohužel je pro ně těžké finančně uspokojit všechny potřeby své rodiny. Pomozte Aleškovi a Filípkovi, aby mohli vybít svoji energii tím správným směrem.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby měl Aleš víc pohybu a mohl vybít přebytečnou energii

Jsme čtyřčlenná rodina, která žije pod hranicí chudoby. Maminka, tatínek a dvojčata Alešek a Filípek. Bydlíme ve dvoupokojovém bytě v Ostravě. Nejsme na tom finančně nejlépe, proto žijeme v sociálním bytě. Chodí k nám sociální pracovnice, která nám pomáhá. Naše závazky zvládáme tak tak platit, ale na sportovní kroužek nám bohužel nezbývá. Kluci chodí do mateřské školy.

Oba chlapci se narodili předčasně. Alešek teď začal mít problémy ve školce, nechce tam být. Má diagnostikovanou ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), tedy poruchu pozornosti s hyperaktivitou.

Učitelky ve školce s ním neumí zacházet správně. Začíná být stále více hyperaktivní, neudrží pozornost. Docházíme s ním do psychologické poradny.

Pomohlo by mu, kdyby se mohl věnovat nějakému sportu. Potřebuje se někde vyřádit a vybít, zároveň potřebuje disciplínu a řád. Nejraději běhá anebo skáče a někam šplhá. Miluje pejsky, paní psycholožka mu tak doporučila i kanisterapii.

S oběma chlapci je to dost náročné. Jejich výchova je pro nás oba s manželem vyčerpávající a stojí nás hodně sil a námahy.

Já pracuji jen ráno, roznáším noviny. Manžel má úraz, teď nepracuje, má částečný invalidní důchod. Já si práci sháním, ale kvůli dětem mě moc zaměstnat nechtějí. I proto, že jsou kluci často nemocní. Vzhledem k naší situaci nemáme dostatek financí na kroužky.

Alešek by tak získal šanci uvolnit ze sebe přebytečnou energii a my s manželem naopak alespoň trochu energie načerpat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě