Alešovi na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Pavla  Kučerová
Patron příběhu

Pavla Kučerová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Alešovi je 14 let a navštěvuje 8. třídu ZŠ. Žije s babičkou, která ho má v pěstounské péči, dědou a dalšími dvěma sourozenci. Jeho matka se totiž o své děti (celkem má 4) nedokázala postarat, otec to bohužel také nezvládl. S rodinou spolupracuji již od roku 2013 v rámci dohody o výkonu pěstounské péče a navštěvuji ji minimálně jednou za dva měsíce. Aleš má již několik let oční vadu. Dlouhodobě se potýkal se školní neúspěšností, než bylo zjištěno, že nevidí na tabuli. Před dvěma lety proto prodělal operaci oka, i přesto však musí stále nosit brýle. Jeho stávající jsou však rozbité a Aleš potřebuje nové. Jeho prarodiče se snaží svým vnoučatům dopřát vše potřebné, momentálně na to ale nemají dostatek peněz. Proto společně prosíme o příspěvek na dioptrické brýle Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh svého vnuka, kterého má v pěstounské péči

Jsem babičkou čtrnáctiletého Aleše, kterého mám od jeho čtyř let v pěstounské péči. Jeho matka se o něj a jeho dva sourozence nedokázala a možná ani nechtěla starat. Našla si nového přítele, utekla s ním do Anglie a své děti tady nechala. Jejich otec je cizinec a aktuálně nikdo neví, kde je.

Aleš je citlivý a hodný kluk, který mi dělá radost. Je sportovně nadaný a má moc rád basketbal. Nějaký čas měl sice potíže ve škole, časem jsme ale zjistili, že jen nevidí na tabuli. Styděl se mi to říct, a tak se chudák ve škole trápil.

Oční lékař u něj následně odhalil oční vadu, kterou bylo potřeba operovat. I po operaci však musí nosit brýle. Jeho stávající brýle jsou však v katastrofickém stavu. Praskly mu totiž obroučky. Dočasně se nám je sice podařilo spravit tím, že jsme je svařili, dlouho ale nevydrží.

Rádi bychom mu s manželem pořídili nové brýle, bohužel si ale takový výdaj z našich starobních důchodů nemůžeme dovolit. A tak moc prosíme o pomoc vás.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě