Alešovi na lepší přípravu do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Gabriela Štěrbová
Patron příběhu

Gabriela Štěrbová

terapeutický asistent

Komentář patrona

S chlapcem jsem se potkala při své práci, s jeho maminkou pracuji jako sociálně aktivizační pracovnice. Aleš žije se svojí maminkou a mladší sestrou na Farní charitě. Od svých sedmi let zažil několikeré stěhování kvůli dluhům svého otce, později i matky. Jeden čas byl dokonce se sestrou umístěn v dětském domově, protože maminka po nezaplacení nájmů skončila na ulici. Chlapec je dobrým studentem na obchodní akademii a rád by pokračoval ve studiu i na vysoké škole. Finanční situace v rodině je velmi špatná, maminka je v evidenci na ÚP a potýká se s různými zdravotními omezeními. Notebook je pro Alešovu školu základní podmínkou pro úspěšné studium. Je třeba mít přístupy k odkazům od profesorů, standardně jsou zadávány projekty a vzhledem k ekonomickému zaměření je potřeba zpracovávat tabulky a grafy.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,972 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohl Aleš zpracovávat projekty do školy

Jmenuji se Aleš a až do svých sedmi let jsem vyrůstal s oběma rodiči. V polovině deváté třídy se ale naši rozvedli a já se s mamkou přestěhoval na ubytovnu. Po několika nezaplacených nájmech jsme však museli ubytovnu opustit a nyní bydlíme ve Farní charitě.

Vzhledem ke špatné ekonomické situaci mojí rodiny chodím na brigády, tudíž volného času mám minimum. Když už se ale chvilka najde, hraji aktivně fotbal, trávím čas s kamarády a přítelkyní. Momentálně jsem ve druhém ročníku na obchodní akademii. Škola mě baví, jen mám trošku potíže se zpracováváním zadaných projektů, protože nemám vlastní počítač. Jsem odkázaný na své kamarády, kteří mi počítač občas půjčí. Navštěvuji i knihovnu, ale ta má přesné otvírací hodiny, které nestíhám. Kdybych měl vlastní počítač, mohl bych více času věnovat učení a nemusel bych několikrát do týdne obcházet kamarády a prosit je o zapůjčení notebooku.

Vlastní počítač si bohužel nemůžu pořídit, z brigád na něj neušetřím. Bez něj je pro mě však příprava do školy hodně obtížná, často zcela nereálná. Proto jsme se s mamkou obrátili na Patrona dětí a prosíme o příspěvek na notebook.

Přípravě do školy dávám všechno a věřím, že budu po úspěšné maturitě přijatý na některou z vysokých škol. Mým snem je VŠE.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě